Сьогодні на освітньому порталі «Педагогічна преса» за сприяння Міністерства освіти і науки України відбувся перший онлайн-урок. Ідея про його проведення виникла одразу після запропонованої Міносвіти теми для першого уроку: «Україна – єдина країна». І ми почали діяти: шукати вчителів – ентузіастів і патріотів, – які не пошкодували б свого часу й сил для об’єднання українців у прямій трансляції. Відгукнулось чимало справжніх професіоналів, але, на жаль, з’ясувалось, що не всі мають технічні можливості.

Тож участь у прямій трансляції уроку єдності взяли чотири навчальні заклади:

• Полтавська загальноосвітня школа № 22, 1-й клас (учитель початкових класів Тетяна Боброва, вчитель інформатики Алла Кібкало, педагог-організатор Олександр Бубир, керівник гуртка інформатики Євген Пестич);

• Новоград-Волинська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 9, 8-й клас (учитель інформатики Ірина Нюкало);

• Миколаївський економічний ліцей № 1, 10-й клас (учитель Вікторія Дудник);

• Нововолинська гімназія, 3-й, 6-й, 10-й класи (учитель початкових класів Оксана Власюк, учитель англійської мови Світлана Кулик, учитель біології Любов Савюк, учитель захисту Вітчизни Віктор Поліщук, заступник директора з навчально-виховної роботи Світлана Селедець, директор Людмила Шиян).

Учителі зі своїми вихованцями натхненно й наполегливо працювали над проектом. Разом із «Педагогічною пресою» проводили репетиції і тестові включення, адже всі розуміли значення цієї акції.

І ось 1 вересня о 10:30 урок «Україна – єдина країна» вийшов у ефір. Першими отримали слово першокласники із Полтави. Вони вразили глядачів своєю щирістю та безпосередністю. А коли пролунав Гімн України і маленькі полтавці урочисто вишикувались біля парт, їхні старші товариші із Новограда-Волинського, Миколаєва і Нововолинська так само встали, приклавши руки до своїх сердець. Це був справжній момент єднання, і всі ми, учасники онлайн-уроку, сповнені почуття патріотизму, зрозуміли, що проект відбувся.

Освітній портал «Педагогічна преса» ДІВП видавництва «Педагогічна преса» Міністерства освіти і науки України пропонує ще багато разів зустрічатись у такому форматі.

Учителі, школярі, студенти й батьки – всі, хто має про що поговорити з Україною, надсилайте нам свої пропозиції, бо ми насправді дуже чекаємо на них. Ми відкриті для співпраці.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу