Купатися в річці – обов'язково! Сьогодні християни вшановують святих апостолів Петра і Павла -Християни східного обряду 12 липня святкують П?тра (саме так з наголосом на першому складі називають у народі цей день). До свята колись готувалися заздалегідь: білили хати, оздоблювали рушниками стіни, скрізь чисто прибирали. Зранку йшли до церкви, а коли поверталися додому,  розговлялися мандриками – спеціальними пампушками, що пекли з пшеничного тіста, яєць та сиру. Саме таким печивом начебто харчувалися під час своїх мандрів Петро та Павло. В багатьох регіонах України сьогодні починаються жнива.

У народі кажуть, що цього дня перестає кувати зозуля, бо вона вкрала у святого Петра один мандрик, і Бог за це покарав її тим, що кожного року в цей час вона «давиться» і перестає кувати. Якщо зозуля кує після Петра – це віщує нещастя.

До речі, сьогодні варто всім скупатися в річці, бо купання на Петрів день має величезне значення. Воно очищає душі від гріхів.

У деяких регіонах України день Петра вважається святом рибалок, бо апостол є покровителем рибного промислу. У цей день рибалки ставили мирську свічку в церкві до ікони Святого Петра.

За матеріалами kolo.poltava.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *