Президент України Петро Порошенко закликав студентів приєднатися до реалізації нового Закону “Про вищу освіту”. Про це йдеться в привітанні Президента України з нагоди Дня студента, передає прес-служба глави української держави.

“Політики можуть змінювати закони, але цінності змінюють люди. Для того, щоб кращі реформи були втілені в життя, необхідна підтримка суспільства і, перш за все, прогресивної його частини – студентства. Активно приєднуйтесь до реалізації нового Закону “Про вищу освіту”, що передбачає розширення повноважень студентського самоврядування та інші демократичні принципи і який тепер нам разом належить впроваджувати”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, в Україні 6 вересня 2014 вступив в силу Закон № 1556-VII “Про вищу освіту” (нова редакція).

А  ще ми нагадуємо, 17 листопада відзначається Міжнародний день студентів, день їхньої міжнародної солідарності.

28 жовтня 1939 в окупованій нацистами Чехії празькі студенти та їхні викладачі вийшли на демонстрацію, щоб відзначити річницю утворення Чехословацької держави. Війська окупантів розігнали демонстрацію, при цьому  застрелили студента медичного факультету Яна Оплетала, похорони якого переросли в акцію протесту. Десятки демонстрантів були арештовані. 17 листопада рано-вранці німці оточили студентські гуртожитки. Понад 1200 студентів арештували і запроторили до концтабору. Дев’ятьох студентів і активістів студентського руху стратили у в’язниці.

Через два роки в Лондоні пройшла Міжнародна зустріч студентів, які боролися проти нацизму, де було вирішено на честь загиблих щорічно відзначати цю дату як День студента.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу