Днями в Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олега Ольжича за ініціативи викладачів і студентів ЖДУ імені Івана Франка презентували колективну монографію «Енциклопедія прав людини: соціально-педагогічний аспект» і фотопроект «Емоції: слова, що творять мову ненависті або любові».

Обидва проекти реалізували Департамент сім’ї, молоді та спорту Житомирської ОДА, проректор із наукової і міжнародної роботи ЖДУ імені Івана Франка Наталія Сейко, Національний координатор кампанії «No Hate Speech Movement» в Україні, доцент кафедри соціальної педагогіки та педагогічної майстерності ЖДУ імені Івана Франка Надія Павлик, заступник із навчально-виховної роботи ЗОСШ № 16 міста Житомир Алла Виговська, а також викладачі та студенти ЖДУ імені Івана Франка.

Захід мав на меті привернути увагу фахівців соціальної сфери, бібліотекарів, учителів, викладачів, громади міста до цілей і стратегії реалізації національної кампанії «Рух проти ненависті», активізувати в громадської свідомості проблему Інтернет-насильства та протидію дискримінаційному контенту в ЗМІ.

«Саме соціальний педагог у школі повинен допомогти дитині відділити принциповість від ненависті. Шкільний практичний психолог допоможе дітям розібратися, які вони мають права та як їх реалізувати. Сьогоднішня презентація – це вербалізація прав людини і візуалізація її емоцій», – так прокоментувала соціальний проект проректор з наукової та міжнародної роботи ЖДУ імені Івана Франка та упорядник колективної монографії Наталія Сейко.

Через те, що в Україні немає встановленої практики викладання прав людини викладачі Житомирського державного університету вирішили створити колективну монографію «Енциклопедія прав людини: соціально-педагогічний аспект», де розміщена та структурована потрібна інформація з понять прав людини. Видання адресоване всім, хто зацікавлений у формуванні громадянського суспільства та викладанні висвітлених в енциклопедії тем.

Фотопроект «Емоції: слова, що творять мову ненависті або любові» створений студентами ЖДУ імені Івана Франка, акторами соціально-інтерактивного «Театру Життя», фотографом виступив Володимир Павловський з арт-студії «4Route». Проект мав на меті привернути увагу молоді, щоб довести, яку силу мають слова. На фото представлені емоції від найщасливіших та позитивних до роздратованих і злих. Під час презентації «Театр життя» продекламував поезію Ліни Костенко різними емоціями, показуючи, що одне і те ж слово має різний характер, якщо йому надавати інших емоцій.

А на завершення всі учасники презентацій долучилися до флешмобу: підняли серця з написом «No Hate». Зауважимо, що таке дійство вже відбувалось у десяти країнах Європи, а тепер за ініціативи франківців і в стінах Житомирської обласної бібліотеки.

Прес-центр ЖДУ імені Івана Франка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *