Днями в Житомирському державному університеті імені Івана Франка пройшла зустріч із переможцями фестивалю «Молода республіка поетів–2014» (м. Львів) Юлією Кручак і Лесиком Панасюком. Крім цього, було презентовано поетичну книгу Лесика Панасюка «Справжнє яблуко».

Молоді люди поділилися зі студентами, викладачами інституту філології та журналістики університету своїми творчими настроями та переживаннями, мистецькими інтересами та планами на майбутнє.

Юлія Кручак (справжнє ім’я Юлія Вербило) – студентка-магістрантка ННІ філології та журналістики ЖДУ імені Івана Франка. Поетеса зазначає, що тематика її творів зводиться здебільшого до теми дому, сім’ї, родинного затишку, адже вона рідко відвідує батьківський дім через постійні поїздки містами України та світу. Юлія зачитала деякі свої вірші: «Вірш про діда № 6» (в якому зобразила свого улюбленого дідуся), «Берта» (вірність, родинна відданість – головний мотив твору). Дівчина назвала й улюблену поезію власного авторства – вірш про кохання «Як Ніна готує пиріг».

Юна письменниця також займається написанням есе. Спробувала нещодавно писати прозу, перебуваючи в резиденції для молодих україномовних письменників «Станіславський феномен» (м. Івано-Франківськ). Проте, за словами дівчини, поезія їй більше до душі і пишуться римовані рядки легше.

Лесик Панасюк теж студент інституту філології та журналістики, але вже випускник. Під час зустрічі презентував свою поетичну книгу «Справжнє яблуко», вона вийшла з друку у видавництві «Смолоскип». Юнак виграв премію у конкурсі згаданого видавництва – і у 2014 році книга дійшла до читачів. Оформленням і версткою збірки хлопець займався сам. Автор зазначає, що почав писати поезію рано. У школі була довготривала творча перерва, але потім почав писати знову. Поет сміється: «Школа в мене відбила бажання читати-писати, школа мені його і повернула». Лесик зачитав деякі поезії із збірки: «Без дому», «Відчуваю ліс», «Експонат».

На запитання про видання своєї збірки поезій Юлія відповіла: «Перша книга власних поезій – це, як перша дитина, величезна відповідальність. Я маю бути готова до цього, відчути, що прийшов час. Я хочу ще творчо дорости». Зараз дівчина зацікавилась живописом, пробує писати картини. Крім цього, захоплюється створенням відеопоезії. Цей вид мистецтва гармонійно поєднує у собі художній візуальний ряд і поетичний текст. Під час зустрічі Юлія показала кілька відеоробіт власного авторства: «Вилікуй мене весною» (2013), «Непокора» (2014). Зокрема, відеопоезія «Вилікуй мене весною» була створена на підтримку українських підлітків-хворих, які перебувають на лікуванні в Польщі. «Чому саме підлітків? Тому що це – перше кохання, перший поцілунок. Це – життя. Виникає бажання продовжити цей період, допомогти хоча б чимось», – наголошує письменниця. Юлія згадує, що у травні 2013 року стартував благодійний проект «Арт-терапія», метою якого є збір коштів під час проведення мистецьких аукціонів на лікування підлітків. З минулого, травневого, аукціону «Арт-терапії» організатори зібрали кошти й передали цю матеріальну допомогу дівчинці, яка на той час лікувалася в Польщі. Юлія згадує дзвінок із звісткою про одужання: «Ми зробили маленьку річ, але було відчуття, що зрушили світ».

Молоді люди зазначають, що навесні 2015 року планують провести благодійний мистецький аукціон і в Житомирі – «Три дні мистецтва в місті Житомир».

 ЖДУ імені Івана Франка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу