Як розповіла Крим.Реалії вчителька однієї з кримських шкіл, де вона веде уроки в українському класі, всі підручники, видані в Україні, вилучили перед початком навчального року. А вчителів суворо попередили: за самовільне використання таких підручників загрожує штраф у розмірі 200 тисяч рублів.

«З чотирьох українських класів у нашій школі залишилося тільки два, але, боюся, і їх можуть закрити ще до випуску. Гадаю, така ситуація склалася не тільки в нашій школі», – поділилася вчителька, яка побажала залишитися інкогніто. За її інформацією, українські класи в школі залишили за колективною заявою батьків, які захотіли, щоб їхні діти продовжили навчання українською мовою. Хоча етнічних українців у класі тільки двоє, решта – росіяни, кримські татари, греки.

Учителька нарікає на те, що їй і дітям дуже складно займатися українською мовою за російськими підручниками. «Я можу зрозуміти, коли забороняють підручник з історії України, – каже вона. – А математика, фізика, геометрія, хімія? Хіба закони, теореми, формули хімічних реакцій у російських підручниках одні, а в українських – інші? Можна було хоч би ці підручники залишити до появи нових».

За словами педагога, на початку навчального року вона готувалася до уроку так: перекладала тему з російського підручника українською мовою і пояснювала дітям на уроці. «Дітям точно так само доводилося перекладати домашнє завдання. Тепер же дозволяю їм розповідати домашнє завдання російською мовою. І що ж це за урок в українському класі? Хіба що тільки дату і назву класної роботи пишемо на дошці українською», – ділиться переживаннями вчителька.

Як повідомили Крим.Реалії в Міністерстві освіти Криму, такі самі справи в школах і класах із кримськотатарською мовою навчання, де використовуються тільки підручники з федерального списку. Виняток становлять уроки української, кримськотатарської мови і літератури, які поки що дозволено вести за підручниками, виданими в Україні. Отримати офіційне підтвердження інформації про величезні штрафи не вдалося – чиновники Міносвіти уникають відповіді на це запитання.

 За інформацією Крим.Реалії

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу