19 листопада 2014 року на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників відбулася нарада за участю методистів районних, міських методичних кабінетів, спеціалістів органів управління освітою з питань виховної роботи та позашкільної освіти. Тематикою наради обрано діяльність навчальних закладів у формуванні патріотизму в школярів.

Відкрила семінар заступник директора департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Оксана Сімушіна, яка відзначила потенціал сучасної молоді: «Діти мислять прогресивно, креативно. Вони беруть ініціативу в свої руки: організовують, долучаються до різноманітних патріотичних заходів, ведуть за собою однолітків, демонструють приклад любові до Батьківщини».

Оксана Іванівна подякувала присутнім за підтримку та співпрацю у допомозі освітянам сходу України. Окремо наголосила на активізації роботи психологічних служб області, зокрема,  щодо психологічної допомоги переселенцям – дітям та їхнім батькам.

Нові підходи в організації роботи з патріотичного виховання школярів означила Тетяна Шевченко, начальник відділу спеціальної та позашкільної освіти департаменту.

Вікторія Малишко, провідний спеціаліст відділу спеціальної та позашкільної освіти Департаменту, розповіла про реалізацію комплексу заходів щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді на 2014-2015 навчальні роки.

Стан реалізації обласної цільової програми розвитку позашкільної освіти до 2014 року проаналізувала Віта Поліщук, провідний спеціаліст відділу спеціальної та позашкільної освіти Департаменту.

Методист обласного центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Максим Матло висвітлив особливості організації роботи щодо проведення патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Туристсько-краєзнавчу роботу як засіб національно-патріотичного виховання школярів охарактеризував Анатолій Журило, завідувач туристсько-краєзнавчого відділу Черкаської районної станції юних туристів.

Особливу зацікавленість присутніх викликала доповідь Ярослави Проценко, керівника гуртка «Бойовий гопак» Центру туризму, краєзнавства і спорту учнівської молоді Черкаської міської ради, про виховання патріотизму молоді засобами бойового гопака.

Усі учасники наради активно долучилися до обговорення винесених на порядок денний питань, внесли власні пропозиції.

За інформацією департаменту освіти і науки Черкаської ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу