Сьогодні, 5 вересня 0 13:00 на Освітньому порталі “ПедПРЕСА” студентські лідери України відповідатимуть онлайн на актуальні запитання, що турбують українських студентів, а особливо – першокурсників. Ви зможете поставити запитання про особливості студентського життя, навчальний процес, інтеграцію першокурсника до університетської спільноти, студентське самоврядування та багато іншого, що вас цікавить.

З вами спілкуватимуться Олександр Тур – голова Всеукраїнської студентської ради при МОН, член Молодіжної ради при Кабінеті Міністрів України, член спостережної ради Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву; Ростислав Рижков – заступник голови-керівник Секретаріату ВСР, голова Студентського парламенту Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, член Молодіжної ради при Кабінеті Міністрів України, член Національної команди експертів з реформування вищої освіти України в рамках болонського процесу; Ігор Рева – заступник голови ВСР у роботі з регіонами, голова профкому студентів та аспірантів Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, помічник Ректора ПолтНТУ по роботі зі студентами, член Молодіжної ради при Кабінеті Міністрів України.

Долучайтесь та ставте запитання! Ми чекаємо на вас!

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

26 коментар до “Вебінар «First Step – поради першокурснику!»”
 1. Ростислав та Ігор, я бачила що у ваших ВНЗ існує студентське телебачення. Ми хочемо запустити такий проект і у своєму виші. Порадьте з чого почати і на чому потрібно зосередити свою увагу. Дякую.

  1. Олександр Тур, Ростислав Рижков, Ігор Рева :

   По-перше, залиште свої координати, звертайтеся до нас – ми навчимо, допоможемо. У нас уже 4 роки є студентське телебачення, створене саме силами студентів. Не великі кошти потрібні, а головне – ідея, ініціатива. Придумали концепцію, зробили пілотний випуск, наш студент мав камеру. Пілотний випуск ми презентували на вченій раді і отримали підтримку.

 2. Каким образом студсамоуправление может помочь в прохождении производственной практики? И может ли вообще это сделать?

  1. Олександр Тур, Ростислав Рижков, Ігор Рева :

   У більшості СР є відділи працевлаштування. Вони тримають контакти із роботодавцями. В результаті і ми маємо інформацію про вакансії. У Києві працевлаштуванням студентства займається – Київський молодіжний центр праці (10 філій в Україні) і 30 ВНЗ співпрацюють з ним. Центр має біржу вакансій для студентів.
   Влада міста Києва цьогоріч провела стажування у КМДА: помічниками, радниками тощо. Це також досвід.
   Роз`яснювальні роботи ми також проводимо щодо важливості проходження практики взагалі. Повторюся: “Ідіть на практику, бо ви отримаєте досвід, безцінний, який допоможе збудувати майбутнє. Ви зможете зрозуміти, що вам ближче: бізнес, а чи політика, на приклад”.

 3. Добрый день.
  Такой вопрос, может ли студент-первокурсник влиться в студенческое самоуправление и допустят ли его сразу к работе?

  1. Олександр Тур, Ростислав Рижков, Ігор Рева :

   Безперечно! Активний першокурсник має одразу прийти до студентського самоврядування й заявити про бажання працювати. Спочатку будуть легенькі завдання, щоб людина призвичаїлася, а керівники – визначити здібності цього студента. Плинність кадрів визначає специфіку роботи. Мі щороку потребуємо нових кадрів і будемо тільки раді новій активній молоді, що має свіжий погляд на студентське самоврядування.

 4. Яким чином студентська рада впливає на покращення успішності невстигаючих студентів? Якщо можливо, то наведіть конкретні приклади.

  1. Олександр Тур, Ростислав Рижков, Ігор Рева :

   Така практика існує, авжеж. Ми запускаємо проект “ТОП 10 кращих студентів” і перші з них будуть заохоченні від адміністрації та профспілок, списки також оприлюдненять – це стимулюватиме кожного потрапити у ТОП 10 найкращих факультету.
   Є ті, хто прийшов вчитися, а хтось – аби отримати “документ”, а зараз важать знання, якщо їх хоче отримати студент – то він їх отримає.
   Згідно законодавства України, до речі, студента відраховують за погодження студентського самоврядування. Ми попередньо проводимо співбесіди з тими, кого відраховують – й іноді вдається “врятувати пацієнта”

 5. Скажите, примет ли студенческое самоуправление участие в развитии молодежной науки?

  1. Олександр Тур, Ростислав Рижков, Ігор Рева :

   Щойно ми повернулися з сесії, присвяченій освіті і науці. Розглядали питання: доступ до науково-методичних баз молодих учених. Бо людині доводиться їздити по різних країнах до бібліотек по інформацію; співпраці роботодавців з ВНЗ, молоддю. Щоб надавались бази для дослідження, молоді науковці мали навички. Треба мотивувати бізнес брати на практику студентів. Може, надавати їм якісь податкові пільги. Ми зараз над цим працюємо. Також молодь треба залучати до комерціалізації науки. Бізнес має бути зацікавленим у розробках. Перехід від витратної політики – до прибуткової. Треба залучати іноземний капітал, обмінюватися досвідом.

 6. Чи є можливість у активістів органів студентського самоврядування після закінчення вишу подальше займатися такою діяльністю в місцевому самоврядуванні ?

  1. Олександр Тур, Ростислав Рижков, Ігор Рева :

   Співпраця є. І це нормальна практика. Спочатку стажуються, а потім йдуть працювати, бо роботодавець упевнений, що наші люди вміють контролювати задачі, вірно їх визначати.
   Люди з ВСР, – затребувані на ринку праці. Бо школа у нас – це шалений досвід.
   Сам Президент неодноразово наголошував, що процент керівних посад варто збільшувати за рахунок молодих спеціалістів. Варто працювати у цьому напрямку.

  1. Олександр Тур, Ростислав Рижков, Ігор Рева :

   Плануємо на квітень конференцію ВСР. Будуть тренінгові сесії, запросимо представників бізнесу, фондів. Щоб вони навчили, як організувати свій бізнес, знайти себе в житті. А також ряд регіональних заходів. На президії ми затвердимо план на рік. Ідей багато: моніторинг якості освіти, боротьба з корупцією. Проблема – не що робити, а як встигнути?

 7. Здравствуйте.
  Как студенческое самоуправление поможет присоединиться государству к евроинтеграции?

  1. Олександр Тур, Ростислав Рижков, Ігор Рева :

   4-6 жовтня проходить Молодіжний форум, що об`єднав усі області України. Цю проблему обговорювали ми й там. Органам студентського самоврядування треба проводити інформування студентів про переваги ЄС та результати нашого вступу.
   Можна подорожувати, отримувати знання, повертатися – й ділитися знаннями.
   Студентам зі вступом у ЄС відкриваєтьяс можливість більш спрощено перетинати кордони. І ми маємо акцентувати увагу на таких перевагах. Необхідно також дещо змінити у свідомості й повернутися обличчям на Захід. Контроль якості освіти ВНЗ також лежить на плечах ВСР, варто про це пам’ятати

 8. Здравствуйте! Что делать если возникают проблемы с поселением? Говорят, что нет мест и отказываются заселять.

  1. Олександр Тур, Ростислав Рижков, Ігор Рева :

   Будь ласка, повідомте який саме ВНЗ. З цим треба звернутися до профспілкового комітету, студентського самоврядування, адміністрації. Не припустимо, щоб ВНЗ не поселив свого студента. Хоча житлового фонду не вистачає. Вплинути на ситуацію зможе створення приватних гуртожитків. Це створить конкуренцію державним ВНЗ. А це – підвищення рівня послуг, конкуренція за ціною на послуги.

 9. На якій стадії розвитку знаходиться студентське самоврядування в Україні ? Які преспективи подальшого розвитку ?

  1. Олександр Тур, Ростислав Рижков, Ігор Рева :

   Студентське самоврядування постійно розвивається, проте є багато проблем. Треба законодавче врегулювання. Потрібен закон про самоврядування. Крім того, все залежить від кадрів на місцях. Від лідера. Ставлення ВНЗ до самоврядування має велике значення. Якщо лідери не отримують підтримки – згасає молодіжна ініциатива. За останні чотири роки – ми намагаємося підвищувати саме якісний рівень. Прагнемо підняти авторитет самоврядування. Ми встигли провести 10 регіональних заходів. Всеукраїнські заходи збирають справжніх лідерів. Відбулася також Школа самоврядування в Коблево – проходили тренінги з лідерства, працевлаштування, психологічного аспекту, спортивні турніри. Ми всі – однодумці, друзі. Маємо далекоглядні плани й гарні перспективи.

  1. Олександр Тур, Ростислав Рижков, Ігор Рева :

   Перш за все студентське самоврядування – клуб за інтересами. Ми об`єднуємося довкола мети. Якщо говорити про пільги, то їх нема. Повага – це може бути.
   Кожен отримує: досвід (комунікативні навички), напрацювання контактів (організації, державні органи).
   Мотивацією можуть бути також навички роботи у команді, розвиток лідерських якостей.
   Профспілки ВНЗ мають статути, де прописано, що голови СР мають 10% доплати до степендії. Також є фінансова підтримка, розповсюджується вона на активну, здібну молодь. Ті, хто працює, організовує, їх список на винагороду подає Вчена Рада, у майбутньому цим займатиметься орган студентського самоврядування. Насправді ж гроші та премії – не можуть бути основними мотиваторами. Наша робота в основному – ідея й це варто розуміти.

 10. Доброго дня.
  Скажіть будь ласка, як студентське самоврядування може допомогти інтегруватися студенту-першокурснику до студентської спільноти?

  1. Олександр Тур, Ростислав Рижков, Ігор Рева :

   Гарне питання. Організовано допомогу для першокурсників. У холі розташовані пункти, де студентам надають інформаційну допомогу. Проводимо круглі столи – з ознайомлення з історією ВНЗ, хто з великих навчався, проводимо ознайомчі квести. Також друкуємо пам’ятки для першокурсників, призначаються куратори.

 11. Здравствуйте. Если объем бюджетных мест равен лицензионному объему, то как будет происходить набор на контракт?

  1. Олександр Тур, Ростислав Рижков, Ігор Рева :

   Відповість проста: набір не буде проходити, бо ліцензійний обсяг заповнений держзамовленням. Зрозуміло, що набір на контракт у даному випадку не можливий.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *