Непрості часи переживає нині Україна. Щоб забезпечити цілісність держави, спокій і мир, героїчно воюють Збройні сили України. Вихованці Вільненського НВК звернулися з проханням до командування 25-ї окремої повітряно-десантної бригади побувати в гостях у десантників.

До цієї зустрічі готувалися заздалегідь: власноруч виготовляли подарунки-обереги, малювали, підготували колективну стіннівку та фотогазету від юних патріотів рідної землі.

14 листопада 2014 року учні разом із директором НВК Бойко Інною Григорівною та вчителями відвідали 25-ту окрему повітряно-десантну бригаду, що розташована в смт Гвардійське.

Зустріч була щирою й теплою. Майор Кожем’яка Олександр Іванович провів екскурсію до пам’ятника загиблим десантникам 8-ї роти 25-ї Дніпропетровської ОПДБр, які полягли смертю хоробрих під час виконання бойового завдання з забезпечення миру в закавказьких республіках наприкінці 80-х років.

Далі екскурсантів запросили до солдатської казарми, показали умови проживання контрактників, місце для зберігання зброї. Найбільше учнів схвилювала присутність поряд тих, хто захищав і захищає нашу Україну в зоні АТО. Мужні, вольові обличчя, повне озброєння десантників справили на присутніх глибоке враження, зокрема на наймолодших гостей – на шестикласників.

«Те, що сьогодні має бригада, – заслуга командира бригади полковника Содоля Юрія Івановича, всіх офіцерів і рядових, – продовжив далі свою розповідь майор Кожемяка О.І.  Відбудовані казарми, з нуля зроблена тренувальна база – малий артилерійський полігон, де опановують одну з найскладніших спеціальностей – артилерист, побудована психологічна тактико-спеціальна смуга перешкод. Старшокласники з цікавістю слухали, скільки треба знати і вміти та якими навичками володіти, щоб стати справжнім спеціалістом. І вже іншими очима дивилися на десантників-професіоналів.

 Притихлі й збентежені учні слухали розповідь офіцера про своїх побратимів, які віддали своє життя, захищаючи цілісність нашої держави. Героїчно загинули 109 офіцерів і солдатів 25-ї Дніпропетровської ОПДБр.

Хвилина мовчання… Осінній вітер… І сльози на очах дітей.

Ознайомивши з історією 25-ї бригади, учнів запросили до парку бойових машин, де була можливість не тільки подивитись на бойову техніку, а й познайомитись з тими, хто на цій техніці виконував бойові завдання. Школярі виявили справжню зацікавленість, розпитували про можливості машин, їх характеристики, швидкість, бойовий потенціал.

Зі словами вдячності за гостинність, мужність, високий бойовий дух, патріотизм звернулася до командування, офіцерів, захисників нашої держави  директор НВК Бойко І.Г, наголосивши, що саме вони є для кожного взірцем виконання обов’язку  – бути завжди на сторожі миру та захисту Вітчизни!

Справжньою нагородою для вихованців і педагогів НВК стало фото на згадку з героями-захисниками.

Бойко Інна, НВК

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу