На офіційному сайті Донецької обласної державної адміністрації з’явилася інформація щодо видачі документів  про освіту на окупованих територіях України.

Текст  повідомлення: 

Роз’яснення департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації.

Звертаємо увагу батьків учнів загальноосвітніх навчальних закладів, розташованих на окупованих територіях, що випускникам дев’ятих і одинадцятих класів документів про освіту українського зразка (свідоцтво, атестат) НЕ ВИДАВАТИМУТЬ.

Щоб дитина мала можливість отримати такий документ і, відповідно, вступити до вищого навчального закладу України, їй необхідно перевестися на вільну територію.

Департаментом освіти і науки Донецької облдержадміністрації розроблено спрощений механізм такого переведення. Відповідне доручення є в усіх міських і районних відділах освіти на українській території.

Для переведення на навчання в підконтрольний українській владі навчальний заклад не обов’язково переїжджати на нове місце проживання. Достатньо оформити дистанційне або індивідуальне навчання, або екстернат. Для цього батькам необхідно звернутися до відділу освіти будь-якого українського міста чи району Донецької області з такими документами: заява, свідоцтво про народження або паспорт і документ про освіту (якщо є).

У зв’язку з тим, що представники так званої ДНР перешкоджають видачі документів, необхідних для переведення дітей на вільні території (свідоцтва про закінчення дев’яти класів, довідки, особисті справи), департамент освіти і науки облдержадміністрації зобов’язав міські та районні відділи освіти приймати таких учнів за наявності навіть мінімального пакета документів, зазначеного вище.

 У виниклих умовах обласна державна адміністраціях вживає всіх заходів, щоб кожен випускник цього навчального року, який проживає на окупованій території, зміг отримати дійсний документ про освіту встановленого зразка.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу