22 листопада 2014 року студенти та викладачі Житомирського державного університету імені Івана Франка разом із членами родин вшанували пам’ять жертв Голодомору-геноциду українського народу 1932-1933 років.

Франківці приєдналися до мітингу-реквієму в рамках проведення Всеукраїнської акції «Запали свічку!», що відбувся біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору «Засмучений янгол». За спільної участі представників влади та громадськості поклали квіти, запалили свічки і лампадки. А о 16.00 долучилися до національної хвилини мовчання – як і мільйони українців, запалили свічки у вікнах своїх домівок.

Цього дня по всій Україні відбулися національні пам’ятні заходи із вшанування мільйонів жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років під гаслом «Голодом вбивали нашу свободу. Не підкорені в 33-му – непереможні сьогодні!». Цьогоріч українці особливо згадували тих, хто чинив спротив геноциду.

Нагадаємо, що Апеляційний суд Києва чотири роки тому визначив остаточну кількість жертв Голодомору в Україні у 1932-33 роках – 10 млн 63 тис. осіб загинули від голоду. Це – чверть населення нинішньої України.

ЖДУ імені Івана Франка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу