У Києві розпочався Х фестиваль нового грузинського кіно, що проводиться за підтримки Посольства Грузії в Україні та Міністерства культури України. Захід розпочався хвилиною мовчання на знак пам’яті загиблих українських Героїв Небесної Сотні, солдатів, які поклали життя, обороняючи цілісність України на сході держави, а також безневинних жертв комуністичного тоталітарного режиму під час Голодомору-геноциду 1932 – 1933 рр.

Коротку мистецьку програму продемонстрували грузинські колективи. 

“Україна та Грузія – країни з великою історією та культурою, ми дуже подібні у відчутті прекрасного – мистецтва, життя, наших темпераментів. Не є таємницею й те, що українське поетичне кіно дуже перегукується з кіномовою Грузії. Звісно, кожен режисер має своє бачення та свою кіномову, свою динаміку і технічні засоби, але є й те спільне, що простежується в кожному з нас – наївність, добре почуття гумору, образність, як у картинах художників,– сказав міністр культури України Євген Нищук.

Сподіваюся, що дуже скоро ми поновимо активну роботу між нашими міністерствами. Зокрема, в планах підписання Меморандуму про культурну співпрацю. Ми маємо вже чимало задумів про те, як українське мистецтво може бути представлене в Грузії, і дуже щасливі, що зараз у ці дні в Києві, а потім і по Україні люди глибше пізнаватимуть через мистецтво великий і прекрасний, талановитий грузинський народ.

Я радий і дякую нашим друзям і браттям з Грузії, які були з нами у найважчі небезпечні часи, і навіть днями на річницю початку нашої Революції Гідності, я також бачив на Майдані прапори Грузії. Те, що зараз переживає Україна, те, що пережила Грузія – нас єднає у прагненні розвиватися, мирно творити і йти разом до великої європейської родини.”

“У цей непростий для України час дуже важливо через мистецтво показувати єдність, прагнення до миру. За 40 кілометрів від Тбілісі і зараз розташовані російські військові бази, але ми розуміємо – життя триває, і фестиваль – підтвердження цього, – продовжує Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні Михеїл Уклеба.

У 90-х роках, коли в нас також була фактично нав’язана громадянська війна, російсько-грузинський конфлікт переріс у російсько-грузинську війну, війну з сусідом. Тоді в нас були серйозні проблеми з кіно, були фінансові труднощі, на тлі видатних імен молодим людям важко було починати творити, але талант узяв гору над обставинами.

Ми змогли це пройти і, певні, Україна зможе! До речі, цікаво, що молоді грузинські режисери тоді також починали з фільмів про війну, важких стрічок про ситуацію в Абхазії, але тепер час минає і вони знімають прекрасні фільми про добро і любов. Я певен, що правда переможе, Україна переможе! Слава Україні!”

У рамках фестивалю будуть продемонстровані шість стрічок виробництва Грузії. Фільмом-відкриттям фестивалю став знятий у копродукції з Україною фільм Левана Когуашвілі «Побачення наосліп» – переможець міжнародної конкурсної програми цьогорічного Одеського міжнародного кінофестивалю про самотнього вчителя, який намагається влаштувати своє життя.

У програмі три комедійні стрічки і чотири драми, серед яких: “Побачення наосліп” (2013), “Блакитне горе або Тянь-Шань”, (1984), містична драма “Сезон” (2010), драма “Складки на моїй ковдрі” (2013), “Перша Ластівка”, а також комедії “Шантрапа” (2010) і “Посміхайтеся” (2012). У Києві фестиваль проходитиме з 22 по 28 листопада.

Згодом фільми грузинських режисерів покажуть ще в шести містах України: Києві, Херсоні, Полтаві, Дніпропетровську, Сумах та Одесі. У деяких містах програму доповнюватимуть іншими стрічками, зокрема, фільмом “Прогулянка в Карабах”, пов’язаними з епохою 90-х років, коли Грузія також переживала зазіхання з боку Росії.

Прес-служба Міністерства культури України

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу