43-тя сесія Тернопільської обласної ради прийняла рішення про реорганізацію Кременецького обласного гуманітарно-педагогічного інституту імені Тараса Шевченка шляхом перетворення його на Кременецьку обласну гуманітарно-педагогічну академію імені Тараса Шевченка. 18 листопада 2014 року  Державна реєстраційна служба України внесла до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Кременецьку обласну гуманітарно-педагогічну академію імені Тараса Шевченка.

Упродовж двох із половиною століть у старовинному кременецькому архітектурному комплексі функціонували такі освітні заклади:

– єзуїтський колегіум – друга половина ХVІІІ століття;

– Волинська гімназія і Волинський ліцей – перша третина ХІХ століття;

– Волинська духовна семінарія – кінець ХІХ – початок ХХ століття;

– Кременецький ліцей, Кременецький учительський і Кременецький педагогічний інститути, Кременецьке педагогічне училище ім. Тараса Шевченка – ХХ століття;

– Кременецький педагогічний коледж ім. Тараса Шевченка – кінець ХХ – початок ХХІ століття;

– Кременецький обласний гуманітарно-педагогічний інститут ім.Тараса Шевченка – 2002 – 2014 роки.

Сьогодні в історії освіти на Волині, зокрема в Кременці, відкривається нова сторінка: розпочинає свою діяльність Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія імені Тараса Шевченка як історичний і духовний спадкоємець, продовжувач кращих науково-педагогічних і культурно-освітніх традицій своїх попередників, генератор освітянських інновацій у нашому краї на шляху інтеграції в європейський освітній простір.

 

Інформаційний центр Кременецької ОГПА ім.Тараса Шевченка

 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *