Сьогодні в Києві відбулась презентації щорічної доповіді ЮНІСЕФ «Становище дітей у світі – уявіть майбутнє по-новому: інновації для кожної дитини». Голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джованна Барберіс провела презентацію доповіді за участі близько сотні студентів Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Цьогорічною тематикою доповіді є «Інновації для кожної дитини», і її особливістю є те, що вона оприлюднена тільки у цифровій формі з використанням технології Touchcast.

«Необхідно вжити термінових дій, аби мільйони дітей отримали можливість користуватися перевагами інновацій», – зазначила пані Барберіс під час свого виступу. «На думку ЮНІСЕФ, завдяки світовій співпраці стане можливим створення глобальної мережі, що впроваджуватиме інновації в життя кожної дитини».

Під час лекції Джованна Барберіс також розповіла про роботу ЮНІСЕФ у всьому світі, історію організації та її досягнення в Україні і світі задля захисту прав дитини. Голова ЮНІСЕФ Україна також відповідала на запитання студентів щодо реагування на наслідки збройного конфлікту для життя дітей, боротьбу з домашнім насильством, особливості роботи в Україні порівняно з іншими країнами та приклади інновацій у сфері допомоги дітям.

Доповідь «Становище дітей у світі – уявіть майбутнє по-новому: інновації для кожної дитини» закликає молодь, фахівців із розвитку, бізнесменів, уряди та громадських активістів співпрацювати для розробки ідей, здатних вирішити найактуальніші проблеми дітей, та пошуку нових шляхів запровадження найкращих і найперспективніших інновацій на місцевому рівні.

«Нерівність існує стільки ж років, скільки існує саме людство. Але й інновації також. Саме завдяки ним людство розвивається, – зазначає виконавчий директор ЮНІСЕФ Ентоні Лейк. – У нашому світі, частини якого стають чимраз краще взаємопов’язаними, локальні рішення можуть мати глобальний вплив і покращувати життя дітей в усіх країнах, де вони щодня зустрічаються з нерівністю та несправедливістю».

«Щоб інновації прийшли в життя кожної дитини, ми самі маємо бути більш інноваційними. Ми мусимо переосмислити, яким чином ми сприяємо появі нових ідей та підживлюємо їх розвиток для вирішення наших старих проблем, – зазначив Ентоні Лейк. – Рішення найскладніших проблем не приходитимуть знизу або зверху, чи з певного регіону. Ці рішення йтимуть від молоді, підлітків і самих дітей».

Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про права дитини в 1989 році. Відтоді відбувся неймовірний прогрес у захисті прав дитини, значно скоротилася смертність дітей віком до 5 років і зріс рівень доступності освіти та чистої води. Зокрема в Україні з 2001 року знизився рівень передачі ВІЛ від матері до дитини у 7 разів, тобто тисячі українських малюків змогли уникнути цієї хвороби та народитись здоровими.

Проте кожного дня порушуються права мільйонів дітей. Майже кожна четверта дитина в найменш розвинутих країнах використовується як робоча сила, а мільйони дітей постійно зазнають дискримінації, фізичного та сексуального насильства, образ і порушення прав.

Завдяки діджитал-формату доповіді та її мультимедійному контенту читачі можуть ділитися своїми ідеями та обговорювати вдосконалення, які вже покращують життя людей у всьому світі. Це, наприклад, такі інновації:

  •  «Сонячне Вухо» – перший у світі слуховий апарат на сонячних батарейках, розроблений для допомоги громадам, які мають обмежений доступ до електроенергії; він може заряджатися від сонця, побутового світла або мобільних зарядних пристроїв (Tendekayi Katsiga, Deaftronics, Ботсвана, Зімбабве);
  • Вирішення гострої проблеми недостатнього харчування на рівні громад – система, що відрізняється від витратної традиційної моделі стаціонарних терапевтичних центрів харчування з малим покриттям, контрольованих установами. Вона передбачає надання допомоги людям удома за підтримки місцевих клінік і з використанням готових до споживання лікувальних продуктів (Стів Коллінз, співзасновник та директор VALID Nutrition);
  • Нові шляхи залучення ліберійської молоді, що перебуває в епіцентрі кризи Еболи, через розроблену за участі молоді систему на базі мобільних телефонів U-report. Вона допомагає визначити, які проблеми є для них найбільш важливими (ЮНІСЕФ, Ліберія);
  •   Плаваючі школи, що забезпечують цілорічний доступ до освіти дітям, які живуть у районах Бангладеш, де існує постійна небезпека повеней (Мохаммед Резван, виконавчий директор НУО Shidhulai Swanirvar Sangstha);
  • «Vibrasor» – прилад, винайдений двома дівчатами-підлітками в Колумбії, аби допомогти людям із обмеженнями слуху безпечно пересуватися жвавими міськими районами (Ісамар Картахена, Kaтерін Фернандес);
  • Генератор, що працює на сечі – цей пристрій розробили четверо дівчат-підлітків, аби знайти нове рішення і допомогти тим, хто живе без постійного доступу до електроенергії в Нігерії.

«Є так багато молодих винахідників у всьому світі, навіть у найвіддаленіших його куточках, які готові змінювати світ для дітей», – говорить Бісман Деу, 16-річний хлопець із міста Чандігарх, Індія, чий винахід будівельного матеріалу із рисових відходів згадується в доповіді ЮНІСЕФ.

«Кожен народ має свої проблеми, і кожна людина має для них різні рішення, – наголошує Деу, – Ми повинні перебирати досвід одне одного, збиратися разом як світова спільнота інновацій та генерувати ідеї, які дійсно можуть змінити світ».

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу