У Київському Палаці дітей та юнацтва відбулася  Всеукраїнська науково-технічна виставка-конкурс молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України», яку організував Національний центр «Мала академія наук України».

Уже п’ятий рік поспіль виставка-конкурс залучає обдаровану молодь до участі в дослідницьких програмах і допомагає їй реалізувати власні інноваційні проекти в майбутньому. МАНівці з 22-х регіонів України представили близько 100 науково-дослідницьких робіт, рівень технологічного виконання яких приємно дивував навіть знаних фахівців. Учні загальноосвітніх навчальних закладів і позашкільних навчальних закладів успішно демонстрували свої моделі й макети авторитетному журі, почесним гостям і журналістам, яких на виставці було чимало.

Програма виставки-конкурсу передбачала стендовий (постерний) захист науково-дослідницьких робіт за номінаціями, лекційні заняття та демонстрації експериментів, а також зустрічі з науковцями провідних ВНЗ та установ НАН України.

Відвідувачі виставки-конкурсу мали змогу ознайомитися з роботами та проектами за найперспективнішими напрямами сьогодення: електроніка і приладобудування, матеріалознавство та перспективні технології, машинобудування, інформаційно-телекомунікаційні системи й технології, екологія та ресурсозбереження, технічна творчість і винахідництво, робототехніка та робототехнічні системи.

На виставковому майданчику були представлені розробки юних винахідників, які тільки починають свій науковий шлях, і молодих науковців, які вже мають певні заслуги, брали участь у різноманітних конкурсах винахідників і є власниками патентів. Зокрема, учень 11 класу Криворізького гуманітарно-технічного ліцею № 129 Дніпропетровської області Віктор Куриленко має п’ять патентів, а цього разу  презентував винайдений і запатентований пристрій електрохлорофлотокоагулятор, із допомогою якого можна очистити воду від органічних поллютантів, іонів важких металів, ПАВ, жирів електрохімічними способами без використання реагентів.

Учень 8 класу загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів с. Прилісне Маневицького району Волинської області запропонував увазі журі модель снігоочищувача для використання в комунальному господарстві та приватному секторі. Модель проста за конструкцією, забезпечує високу продуктивність праці, може бути виготовлена в домашніх умовах і є фінансово економічнішою, ніж сучасні снігоочищувачі.

Не менш актуальну роботу експонував Олег Смолкін, учень Львівської спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи № 52 імені М. Лобачевського. Хлопець поставив перед собою мету – створити просте й ефективне програмне забезпечення для системи відеоспостереження, що розпізнає та ідентифікує обличчя у відеопотоці. І зі своїм завданням Олег упорався. Такі програми можуть використовуватися в охоронних системах, на телеконференціях, при криміналістичній експертизі та верифікації.

А учень 10 класу Білоцерківської спеціалізованої школи І–ІІІ ступенів № 12 Київської області Вадим Усенко створив програму діагностування особливостей професійного стресу в організаціях, що не менш важливо в сучасному суспільстві.

Учень 11 класу Херсонського фізико-технічного ліцею Павло Палінічак представляв розробку пристрою для покращення венозного кровообігу. Прилад може допомогти в профілактиці та лікуванні захворювань, пов’язаних із погіршенням кровообігу у венозній системі.

Учениця 11 класу навчально-виховного комплексу «Домінанта» м. Київ Анна Солодка розробила систему захисту військовослужбовців від уражаючих елементів системи залпового вогню.

Ще чимало цікавих і надзвичайно корисних винаходів запропонували юні дослідники. Не всі стали переможцями, але кожному бажаємо втілити у життя оригінальні ідеї!

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу