Уже вдруге за свою 77-річну історію Донецький національний університет опиняється у вимушеному вигнанні. Як і 1941-го актив університету збирає своє надбання і змінює місце прописки. Вперше ДонНУ переїхав до м. Кунгур Молотовської області (нині — Пермський край) і на три роки змінив адресу, після чого університет повернувся до рідного Донецька. Здавалося б, важкі часи і переїзди позаду, та нові випробовування не забарились: АТО на Донбасі і необхідність переміщення університету до безпечного місця внесли свої корективи – тепер ДонНУ у Вінниці.

Університет – це насамперед студенти, викладачі, методичні робітники. Це люди, які підтримали свою альма-матер і поїхали відроджувати науку в інший кінець країни. Як і всім іншим, у часи змін і випробовувань, донеччанам украй важливо відчувати підтримку та зворотній зв’язок із громадськістю.

Саме тому, починаючи з 3 листопада, в межах проекту “ДонНУ – Вінниця” стартувала інтернет-акція на підтримку переїзду до Вінниці наукової інтелігенції та студентства університету. Проект уже підтримали народний артист України Володимир Горянский, соліст гурту “Тартак” Сашко Положинський, телеведуча Соломія Вітвіцька, письменник Сергій Жадан, поет Іван Драч та багато інших.
У своїх зверненнях творча еліта України висловлює слова підтримки і віри у світле майбутнє ДонНУ в Україні.

S Ghadan«Усім, хто зневірився, розгубився, озлобився чи дезорієнтувався, хочу нагадати: Донбас — це невід’ємна частина нашої країни, Донбас — це Україна. Це стосується всіх його мешканців, це стосується всіх його підприємств і структур, це стосується, зокрема, і науки. Донецький національний університет у цій ситуації вирішив не припиняти своєї діяльності й продовжує свою роботу в місті Вінниця. Це, уявіть собі, на сьогодні близько 6 тисяч студентів, майже  700 викладачів. Мені здається, справа честі й совісті кожного з нас підтримати донецьких педагогів і студентів, надати їм руку допомоги та солідарності», – написав Сергій Жадан.

Усі як один висловлюють захоплення таким сміливим вчинком і заохочують викладачів та студентів продовжувати в тому ж дусі.

drachІван Драч теж долучився до акції: «Колектив Донецького національного університету, я дивуюся вашому подвигу. Дивуюся тому, що ви зібралися, що ви разом у Вінниці, що ви не віддаєте університет на поталу, що хочете його зберегти, зберегти його честь і славу. Бажаю вам найкращого!».

prytulaСергій Притула у своєму зверненні згадав одного з видатніших студентів філологічного факультету ДонНУ – Василя Стуса:  «Дуже легко бути патріотом, сидячи в Facebook у затишному кафе. Зовсім інша справа — сміливо заявити про свою позицію під дулами окупантів. Україна сьогодні переживає непростий період, коли самоідентифікація важлива як ніколи. Часи напівтонів скінчились, і ДонНУ чітко визначився з перебуванням на світлій стороні! Ми, громадяни України, вітаємо та підтримуємо ваш крок! А Герой України Василь Стус вами пишається!».

Так і живе університет: на розпакованих валізах, із вірою в майбутнє і підтримкою всієї країни.

Олена Крайнова,
Освітній портал “Педагогічна преса”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *