Днями в місті Марібор (Словенія) завершився чемпіонат Європи з кікбоксингу WAKO у розділах кік-лайт, лайт-контакт, пойнт-файтинг. У турнірі взяли участь 800 найкращих кікбоксерів старого світу – членів збірних команд із 35 країн.

Честь Житомирщини у складі національної збірної команди України відстоював прославлений  земляк Володимир Демчук на прізвисько «Дядя Вова». Заслужений майстер спорту 1988 року народження, випускник факультету фізичного виховання і спорту Житомирського державного університету імені Івана Франка, вихованець ЖДЮСШ «Авангард» Житомирської обласної ради, він представляє фізкультурно-спортивне товариство «Україна», тренується під керівництвом заслуженого тренера України В’ячеслава Гопанчука. Володимир у ваговій категорії до 69 кг у розділі кік-лайт виборов золоту медаль і став чемпіоном Європи.

У ваговій категорії до 69 кг були заявлені представники Болгарії, Угорщини, Македонії, Швеції, Російської Федерації, Польщі, Швейцарії, Литви, Словаччини та інші. В попередніх боях жереб звів Володимира з Herve Bissol – переможцем чемпіонату Франції 2014 року, але для українця це був тільки розігрів і, повністю домінуючи, одноголосним рішенням суддів перемогла Україна. Наступний бій «Дяді Вови» без перебільшення можна назвати битвою характерів, де, докладаючи всіх зусиль, йому протистояв чемпіон Європи 2012 року турок  Kenan Gunaydin. Цей бій став окрасою турніру: шалений темп, надзвичайна техніка та чудовий «таймінг» – скромна характеристика поєдинку майстрів. Але знову одноголосним рішенням суддів перемагає нащадок  поліських гайдамаків. У півфіналі на нього вже очікував представник Хорватії Ognjen Ledinscak. Ставлячи акцент на нанесенні ударів по ногах суперника (лоу-кік), житомирський кікбоксер повністю  деморалізував хорвата та виборов собі право взяти участь у фіналі чемпіонату. Але фінал так і не відбувся, бо господар турніру словенець Grega  Rudolf, у зв’язку з травмою відмовився від протистояння з нашим козаком.

Загалом на  змаганнях збірна України виборола шість медалей: дві золоті, дві срібні та дві  бронзові.

Нагадаємо, що в історії WAKO чемпіонат Європи з кікбоксингу у словенському  Маріборі відбувся вдруге.  Вперше європейський чемпіонат із кікбоксингу WAKO відбувся в м. Марібор десять років тому – в 2004 році.