19-річний студент Вінницького національного технічного університету Дмитро Кривий із села Гавришівка Вінницького району винайшов робота-розвідника, піч без диму і навігатор для потреб українських бійців в зоні АТО.

«Робота можна посилати в розвідку замість солдатів. Працює на акумуляторах. Передає інформацію за 2 кілометри. Записує її і кодує задля безпеки. Можна вбудувати камеру. Собівартість виробу – 2-3 тисячі гривень, – каже Дмитро Кривий.

Робот-розвідник для практичності складений у гусеничному варіанті – це значно полегшує пересування. Заввишки робот не більше метра. На його базі можна створити і пристосування для знешкодження мін.

Навігатор може працювати в зоні радіоперешкод. Вішається на тулуб. Якщо слід йти праворуч, то й вібрує праворуч. Працює теж на акумуляторах, які тримають заряд дві доби. У печі можна приготувати їжу й обігрівати нею приміщення. Піч розгорається за 5 хвилин і спалює все, не виділяючи диму.

Молодий винахідник уже запатентував свою піч. На робота і навігатор хлопець зараз оформляє документи.

Для подальших розробок Дмитру необхідні кошти, проте в Міністерстві оборони їх немає. «Говорив із представниками Міноборони. Сказали, що на таке немає грошей, бо все витрачається на ремонт техніки», – розповідає студент-винахідник.

За матеріалами  joinfo.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *