Гуманітарний автопоїзд доправив луганчанам ліки і спеціальне медичне обладнання для надання термінової допомоги українським воїнам, постраждалим в АТО, теплі речі та продукти для бійців і переселенців, а також «науковий вантаж» від Національного центру «Мала академія наук України» – комп’ютерний клас і методичну літературу для Луганського обласного відділення МАН. Заклад був змушений евакуюватися з окупованої території і наразі розташовується в м. Рубіжному.

Луганській Малій академії наук передали сучасний, повністю укомплектований комп’ютерний клас з меблями, 15 ноутбуками, робочим місцем учителя і проектором, а ще – близько 500 примірників методичної літератури, програм, посібників для вчителів. Видання стосуються як гуманітарної сфери (книги з історії України, української мови), так і природничих наук та питань розвитку обдарованості.

Окрім того, фахівці Малої академії наук провели науково-популярний лекторій «Наука ХХІ століття: перспективні напрями розвитку» для школярів і педагогів Сєверодонецька. Учні з цікавістю послухали лекцію «Наноматеріали і нанотехнології – основа науково-технічної революції ХХІ століття», яку прочитав член-кореспондент НАН України, декан інженерно-фізичного факультету Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», доктор технічних наук, професор Петро Лобода.

Під час виступу молодшого наукового співробітника відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ «МАНУ» Євгенія Шаповалова майбутні фізики, хіміки й біологи дізналися про те, як використовувати сучасне лабораторне устаткування для власних науково-дослідницьких робіт у рамках проекту «Експеримент онлайн». Особливе зацікавлення аудиторії викликали досліди й експерименти з новітнім цифровим обладнанням лабораторії «МАНЛаб».

Фахівець НЦ «МАНУ» Євгеній Пащенко продемонстрував експозицію мінералів і метеоритів, розповів про сучасні методи дослідження мінералів, що базуються на останніх досягненнях фізики і хімії та дають змогу одержувати докладну інформацію, яка може стати в пригоді для вирішення нагальних завдань сьогодення.

Директор НЦ «МАНУ» Оксен Лісовий вважає, що фахівці центру і надалі мають виїжджати на схід, проводити природничі й гуманітарні лекторії, здійснювати патріотично-виховну роботу. Адже добре слово і відкрите серце, небайдужість до проблем і реальна підтримка – це те, що може допомогти мешканцям звільнених територій, дати їм шанс почуватися частиною єдиної вільної України.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу