У «Небесній долині» – навчально-науковому Центрі розробки радіотехнічних комплексів, систем та приладів Вінницького національного технічного університету розпочали виготовлення безпілотного літального апарата.
Розробив модель безпілотника недавній випускник ВНТУ Олександр, який нині є бійцем 9-го мотопіхотного батальйону 30-ї окремої механізованої бригади (колишній 9-й вінницький батальйон тероборони) Міністерства оборони України.

Розробки Олександра вже неодноразово ставали в нагоді батальйону. Заступник командира батальйону Костянтин Бурячок розповів, що Олександр – ас із ремонту та модернізації військової техніки. Зокрема, розробив та обладнав полкові БТРи спеціальним пристроями, що допомагають розрізняти, де броньована техніка українська, а де – машини ворога.

Винахідник прискіпливо вивчив різновиди безпілотників, які використовують в зоні АТО, і розробив авторську модель літального апарату. А за виготовлення взялись студенти і науковці техуніверситету.

За попередніми розрахунками, виробництво безпілотника коштуватиме 140 тис. гривень. Фінансово підтримати проект взялася Вінницька обласна державна адміністрація. «Ми розпочали масштабну співпрацю з Вінницьким національним технічним університетом. Вперше у Вінниці буде створено безпілотний літальний апарат, монтаж якого нині на завершальній стадії. На комплектуючі та виготовлення апарату вже зібрали 70 тисяч гривень благодійних коштів», – повідомив перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації Андрій Гижко, до речі, теж випускник ВНТУ.

За два-три тижні в «Небесній долині» техуніверситету завершать монтаж перших двох апаратів. Потому вони пройдуть апробацію в бойових умовах у зоні АТО. Якщо безпілотники добре себе зарекомендують, ОДА готова профінансувати виготовлення партії таких машин. Причому не лише для АТО, а й для моніторингу ситуації в прикордонних районах Вінниччини, що межують із Придністров’ям.

За інформацією прес-центру ВНТУ

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу