Нещодавно до Львова з творчого відрядження до Португалії повернулася доцент Інституту архітектури Національного університету “Львівська політехніка” Ореста Ремешило-Рибчинська. Вона бере участь у реалізації проекту INFINITY за програмою Євросоюзу TEMPUS.

Нагадаємо, цей проект передбачає обмін студентами, викладачами, молодими науковцями у сфері архітектури та  в  дисциплінах, пов’язаних із нею. Серед пострадянських республік до нього залучені, зокрема, “Львівська політехніка”, університети Харкова і Донецька, Білорусі, Вірменії, Грузії, Азербайджану і Молдови, а із членів Євросоюзу — Португалія, Естонія, Словаччина та Чехія. Львів’янка виграла один із проектів і отримала право прочитати лекції в Португалії, ознайомитися з культурою й архітектурою цієї країни, встановити нові контакти з  колегами.

Нещодавно ми зустрілися з нею і попросили поділитися своїми враженнями про цю поїздку.

— Основним   місцем мого  перебування в Португалії, — розповідає  Ореста Ігорівна, — було  місто Калдас да Райна, де розташований Інститут мистецтв та дизайну —  структурний підрозділ Політехніки міста Леірії. Ознайомилася я і з факультетом архітектури у столиці країни Ліссабоні, побувала в інших містечках Португалії.

Упродовж відрядження я прочитала три лекції з історії архітектури. Але це не було моїм головним завданням. Я ознайомилася з навчальними планами та програмами, з обладнанням. Особливо мене вразила майстерня з виготовлення макетів архітектурних споруд і дизайну.

Із великим задоволенням працювала у їхніх бібліотеках. Скрізь є зали і для використання Інтернет-ресурсів. Найбільше мене зацікавила можливість відкриття за сприяння португальців нового напряму на нашій кафедрі. Маю на увазі графічний  і мультимедійний дизайн. Для цього потрібні потужні комп’ютери, спеціальні ліцензовані програми. Обговорили з португальцями також перспективи підписання угоди про співпрацю між Політехнікою міста Леірії  та нашим університетом на предмет взаємного навчання студентів.  Уже наприкінці квітня наступного року до нас приїдуть двоє професорів, які представлятимуть свої презентації, прочитають лекції, присвячені поняттям гармонії і пропорцій в архітектурі, проведуть майстер-класи з предметів композиції і формування структур, а також китайського рисунку. А  у червні  до нас приїде їхній викладач — фахівець із комп’ютерних технологій.

У рамках проекту INFINITY нині у “Львівській політехніці” проходять навчання португальські студенти-архітектори  Жоау Коуту та Марку Соуза. Крім фахових лекцій, вони  вивчають українську мову.  Новоприбульці стверджують, що могли б навчатися в країнах, мову яких добре знають, однак їм подобається експериментувати, а вивчення української мови вважають викликом, який намагатимуться якнайшвидше подолати. Україну вибрали ще й тому, що мають багато друзів серед українців, які нині живуть у Португалії.

 Прес-служба Національного університету “Львівської політехніки”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу