Організатором цього наукового зібрання виступила кафедра міжнародної інформації Інституту прикладної математики та фундаментальних наук Національного університету “Львівська політехніка”.  У ньому взяли участь представники інших ВНЗ і академічних установ Львова й України. Підбити підсумки роботи семінару ми попросили завідувача кафедри міжнародної інформації, доктора політичних наук професора Василя Гулая:

 — Ми  вважаємо, — наголосив науковець, — що  у цей драматичний для країни час треба чітко сформулювати і засвідчити свою громадянську позицію в оцінці суспільно-політичних явищ. Адже до думки викладачів, науковців дослуховуються студенти, наше оточення — рідні, знайомі, пересічні громадяни. Другий аспект — науково-прикладний. Ставили перед собою завдання не лише обговорити ці питання теоретично, а й запропонувати певні проекти політико-правових рішень у сфері інформаційної безпеки, воєнної доктрини для органів державної влади, які могли б бути використані як реакція на події, пов’язані з російською анексією  Криму, Севастополя, окупацією суверенної частини території України терористичними організаціями ДНР і ЛНР. І нарешті — аспект теоретичний. Нам видається, що ті  загрози, яких зазнає Україна і, зрештою, весь світ від початку 2014 року, ставлять перед науковцями завдання сформувати нову міждисциплінарну методологію, інший погляд на класичні міжнародні відносини, аніж ті, що ми мали до цього часу.

Цікаві й неординарні думки щодо цієї проблематики прозвучали у виступах завідувача відділу політологічного аналізу Національної бібліотеки України імені В. Вернадського, доктора наук соціальних комунікацій Тетяни Гранчак, доцента кафедри історії та теорії соціології Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидата історичних наук Тетяни Лапан, кандидата юридичних наук саме з міжнародного права Петра Сухорольського, кандидата економічних наук Петра Мисловського та інших.

Серед промовців на семінарі була і наша студентка-магістр Юлія Ляшенко, яка була змушена залишити Автономну Республіку Крим. Вона поділилася своїм баченням, як засоби масової комунікації Криму і Росії висвітлювали анексію суверенної території України.

За підсумками семінару його учасники підготували проект ухвали, що зараз погоджується  з учасниками семінару. Невдовзі її буде запропоновано  вищому державному керівництву.

 Прес-служба Національного університету “Львівська політехніка”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу