Як повідомили в ГУ Держсанепідслужби в м. Києві, у період із 17 до 23 листопада на грип та ГРВІ в столиці захворіло 16 262 особи, з них 10 124 (62,3 %) – діти віком до 17 років. Показник на 10 тисяч населення становив 57,8, що нижче епідемічного порогу (91,2) цього тижня на 36,6 %. Порівняно з попереднім тижнем захворюваність на грип та ГРВІ у місті збільшилась на 2,9 %, за рахунок захворюваності як серед дитячого, так і дорослого населення. Про це повідомляє сайт КМДА.

Загалом епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ в місті відповідає середньорічному рівню для відповідної пори року.

Протягом звітного тижня найбільше хворіли на грип та ГРВІ діти віком до 4 років, їх кількість у віковому розподілі становить 53,3 %. За цей час госпіталізовано 40 осіб, із них 35 (87,5 %) становлять діти до 17 років. Летальних випадків серед хворих на грип не зареєстровано.

Як зазначають у СЕС, аналіз перебігу епідемій грипу свідчить, що з кожним роком серед хворих на грип і ГРВІ збільшується кількість дітей шкільного віку. Найчастіше епідемії розпочинаються спалахами захворювань серед школярів, тому що вони відрізняються високою епідеміологічною активністю та високим ризиком розвитку ускладнень.

Вакцинацію визнано найкращим заходом для профілактики грипу. В Україні, згідно з наказом МОЗУ, щеплення проти грипу належать до рекомендованих і можуть проводитись доволі широкому колу населення.

Так, у Києві з початку епідемічного сезону проти грипу та ГРВІ щеплено 2514 осіб, із них дітей віком до 17 років – 338 осіб (13,4 % від загальної кількості щеплених).

Нагадаємо, що Департаментом охорони здоров’я затверджено перелік закладів охорони здоров’я для проведення щеплень проти грипу – це 11 амбулаторно-поліклінічних закладів у 9 районах столиці, де мешканці міста можуть зробити щеплення, сплативши лише вартість вакцини.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу