Міністр освіти Сергій Квіт підтримує ідею Інституту національної пам’яті про повернення в підручники формулювання “Друга світова війна” замість “Велика Вітчизняна війна”, повідомляє dt.ua.

“Особисто я це підтримую, тому що весь світ трактує це як трагедію. Це Друга світова війна. Для України це не було Великою Вітчизняною війною. Україна була жертвою розбірок тоталітарних держав. Але, звісно ж, ті підручники, які є, вони є. Йдеться про нові підручники. Це справа істориків, це не питання того, що один чиновник доручив іншому чиновнику не згадувати. Це питання, яке ставлять історики. Будуть організовані конкурси та будуть підручники”, – сказав він журналістам перед початком засідання уряду.

Заміна в підручниках терміну “Друга світова війна” на “Велика Вітчизняна” сталася за минулого міністра освіти України Дмитра Табачника. “Нам із колегами вдалося за останні роки відновити пам’ять Вітчизняної війни – насамперед повернути правду про війну в шкільні підручники, конспекти, методичні посібники для вчителів”, – сказав Табачник у травні 2013 року.

Як відомо, СРСР вступив у Другу світову на боці нацистської Німеччини в 1939 році. “Велика Вітчизняна” почалася в 1941 році.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *