Платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

Для цього необхідно до 31 грудня 2014 року подати до територіального фіскального органу річну податкову декларацію, в якій зазначити конкретні суми витрат за 2013 рік. Варто зазначити: якщо платник не використає своє право на податкову знижку до кінця року, наступного за звітним, то таке право на наступні роки не переноситься.

До податкової знижки належать фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами. Це можуть бути: квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, копії договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

У зазначених документах обов’язково повинна бути відображена вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання). Оригінали документів на підтвердження не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого цим Кодексом.

До переліку витрат, дозволених для внесення до податкової знижки, належать:

– частина суми відсотків, сплачених за користування іпотечним кредитом;

– пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям у розмірі, що не перевищує 4 % від суми його загального оподатковуваного доходу за звітний рік;

– сума коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання;

– страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення;

– суми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій;

– суми витрат на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, у т.ч. й сплата державного мита;

– суми коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу з використанням у вигляді пального моторного сумішевого, біоетанолу, біодизеля, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива;

– суми витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, зокрема на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та відсотків за ним.

Податкова знижка може застосовуватися виключно до доходів, одержаних протягом року платником у вигляді заробітної плати.

Фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності та особи, які займаються незалежною професійною діяльністю, не мають права на отримання податкової знижки, бо їхній дохід не вважається заробітною платою. Цього права також не мають всі інші особи, які одержують виключно доходи, відмінні від заробітної плати.

Сума коштів, що підлягає поверненню платнику податку за результатами податкової декларації за 2013 рік, зараховується на банківський рахунок платника податку протягом 60 календарних днів після подання такої декларації.

Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 ПКУ.
Отримати всю необхідну інформацію та подати річну податкову декларацію можна у Центрах обслуговування платників територіальних органів фіскальної служби України.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу