Кіровоградський національний технічний університет приєднався до тих провідних українських ВНЗ, які планують впроваджувати проект паралельного навчання разом із Центрально-Європейським університетом у місті Скалиця (Словацька Республіка). Випускники програми зможуть отримати два дипломи про вищу освіту: європейського та українського зразка. І для цього не треба їхати на тривалий термін за кордон.
Центрально-Європейський університет міста Скалиця (SEVS, Stredoeuropska vysoka skola v Skalici) здійснює міжнародну співпрацю з університетами кількох десятків країн світу, має 12 власних представництв у містах: Оксфорд (Велика Британія), Кошице (Словацька Республіка), Вільнюс (Латвійська Республіка), Прага (Чеська Республіка) тощо. Останнім часом ЦЄУР уклав договори про паралельне навчання студентів із Одеським національним політехнічним університетом, Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут», Київським національним університетом будівництва і архітектури, Київським міжнародним університетом, Полтавською державною аграрною академією тощо.

Оскільки один із ключових напрямів навчання в ЦЄУР – екологія, словаки запропонували спільний проект кафедрі екології та охорони навколишнього середовища КНТУ. За словами завідувача цієї кафедри, кандидата біологічних наук, доцента Ольги Медведєвої, останні два місяці тривало узгодження навчальних планів кіровоградського і словацького ВНЗ, після чого в рамках міжнародної наукової конференції в місті Кошице відбулося підписання міжуніверситетського договору про співпрацю.

Навчаючись безпосередньо в Кіровограді, студенти матимуть можливість одночасно вступити до ЦЄУР – до бакалавріату на спеціальність «Екологія, охорона навколишнього середовища раціональне використання природних ресурсів» або до магістратури на спеціалізацію «Менеджмент раціонального природокористування, екологія та охорона навколишнього середовища». Одна з принципових умов паралельного вступу до словацького університету – достатній рівень знання англійської.

Навчання за узгодженими програмами частково відбуватиметься на базі кафедри екології та охорони навколишнього середовища КНТУ, частково – за методиками дистанційної освіти. Студенти ЦЄУР отримують персональні паролі та ключі доступу до матеріалів електронної бази науково-методичної літератури словацького університету, а також зможуть працювати з електронними бібліотеками всіх вищих навчальних закладів, із якими ЦЄУР уклав договори про співпрацю. Якраз на вищезгаданій конференції словаки навели типовий приклад організації дистанційних занять: професор з Оксфорда одночасно прочитав лекцію студентам Скалиці і Кошице, які перебували в аудиторіях, оснащених мультимедійним обладнанням.

Проте для отримання європейського диплому все ж необхідно буде поїхати до Словаччини – складати державні іспити та захищати підсумкову (для бакалаврів) чи магістерську роботи.

Навчатись у магістратурі за цією програмою «подвійних дипломів» матимуть можливість не лише студенти КНТУ, і не лише випускники кафедри екології. Вступати до магістратури можна буде після отримання рівня вищої освіти «бакалавр» за технічними, природничими, економічними спеціальностями, тому Ольга Медведєва впевнена, що цей проект також зацікавить бакалаврів сільськогосподарського, агрономічного напрямів навчання КНТУ, а також студентів природничих напрямів навчання – хімія, біологія, географія – інших вищих навчальних закладів. Не обов’язково кіровоградських.

Загалом  словацькі партнери налаштовані на широке представництво свого навчального закладу в нашій країні, а в межах цієї структури КНТУ має шанси стати базовим партнерським ВНЗ у Центрально-українському регіоні.

За інформацією департаменту освіти і науки Кіровоградської ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу