26 листопада 2014 року у Варшавському університеті під головуванням ректора Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника Ігоря Цепенди та уповноваженого ректора Варшавського університету Яна Маліцького відбулося спільне засідання українсько-польської робочої групи з питань відновлення колишньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван. 

Сторони підбили підсумки зробленого протягом 2014 року в рамках гранту, наданого Міністерством культури і національної спадщини Республіки Польща. Зокрема, йшлося про виконання будівельних робіт щодо консервації каміння на ротонді (вежа, в якій знаходився телескоп), пошкодженій унаслідок складних природно-кліматичних умов. У рамках проекту також завершене відновлення водовідведення на даху головного корпусу.

Для рятувального загону Державної служби з надзвичайних ситуацій Івано-Франківської області підготовлене службове приміщення: встановлено металеві двері, склопакети, металеві віконниці, дерев’яну підлогу. Зроблено часткове утеплення приміщення, реконструйовано дахове покриття та встановлено опалювальний котел.

Цьогорічні реставраційні роботи були виконані на суму близько 300 тис. грн. Учасники засідання обговорили завдання наступного року. Серед них: проведення консерваційно-реставраційних робіт бетонного дахового покриття над приміщенням колишньої метеостанції, a також відновлення зруйнованої кам’яної огорожі навколо обсерваторії, на якій у перспективі планується встановити сонячні батареї для забезпечення енергопостачання науково-дослідного стаціонару Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

За інформацією Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу