Влада Фінляндії вирішила йти в ногу з часом і замінити  навчання з письма прописними літерами і каліграфії для школярів заняттями з набору тексту. Нововведення набуває чинності з осені 2016 року.

Навчання письма теж збережеться, але тут достатнім буде вважатися вміння писати текст друкованими літерами. Іншими словами, школярів початкових класів навчають здебільшого друкувати, а не писати що-небудь прописом.

Уроки каліграфії також зберігаються, але вже у факультативному вигляді, тобто їх відвідування не є обов’язковим. На факультативах учнів навчатимуть писати літери і слова ручкою на папері.

Звісно, ця ініціатива органів влади викликає опір деяких батьків і чиновників – адже не в усіх школярів є комп’ютери, а також не в усіх школах є достатня кількість ПК для навчання. Проте більшість фінів прихильно сприйняла новину про скасування уроків чистописання.

Деякі фахівці зазначають, що уроки писемності розвивають дрібну моторику в дітей, що також сприяє розвитку певних ділянок мозку. Тому пропонується додати ще й уроки праці або малювання як альтернативу уроків писемності.

За матеріалами espreso.tv

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу