27 листопада у Вінниці ухвалили програму «Вінниця – місто, дружнє до дітей» на 2015 – 2020 роки. У цьому документі значна увага зосереджена на гармонійному розвитку маленьких вінничан, їхній безпеці в міському середовищі, правовому та соціальному захисті. Реалізація програми спрямована й на активну участь дітей у житті міста, розвиток інфраструктури міста, комфортної для вінницької малечі. Про нову програму та результати попередньої під такою ж назвою йшлося під час засідання чергового виконкому.

У Вінниці проживає близько 70 тисяч дітей. Із них у дошкільних навчальних закладах виховується майже 17 тисяч хлопчиків і дівчаток, у загальноосвітніх – понад 35 тисяч, у позашкільних – майже 8500. Одним із найважливіших завдань Вінницької міської ради є забезпечення умов повноцінного життя та розвитку наймолодших членів нашої громади – дітей і підлітків. 27 листопада на засіданні виконкому було підбито підсумки реалізації програми «Вінниця – місто дружнє до дітей», що закінчується у цьому році, та прийнято документ на 2015-2020 роки.

Традиційно в 2014 році значна увага була приділена доступу до якісної шкільної та дошкільної освіти всіх без винятку дітей. Так, у листопаді в школі-гімназії № 6 встановлено ліфт, яким користуватимуться діти з вадами опорно-рухового апарату. Також цього року у Вінниці створено Інклюзивний ресурсний центр на базі міського методичного кабінету департаменту освіти. Його метою є створення умов рівного доступу до якісної освіти та інших послуг дітей з особливими потребами.

Один із розділів Програми на 2014 рік присвячений розвитку творчих здібностей дітей та організації їхнього дозвілля. Так, цьогоріч було проведено понад 90 конкурсів, виставок, акцій, фестивалів, спортивних змагань, флеш-мобів, турнірів тощо. Крім того, комітет із фізичної культури і спорту провів майже 80 відкритих чемпіонатів міста й турнірів серед дітей шкільного віку. Серед пріоритетних напрямів – популяризація здорового способу життя серед вінничан. Цього року збудовано спортивний комплекс на базі школи № 18, багатофункціональний спортивний майданчик на території гімназії № 23. А також – облаштовані «галявина казок» та ігровий дитячий майданчик у ЦПКіВ ім. М. Горького.

Щоб продовжити реалізацію заходів, спрямованих на створення у Вінниці всіх умов для життя та розвитку дітей у місті, на засіданні виконкому було затверджено нову програму на наступні п’ять років. «Реалізація Програми «Вінниця – місто, дружнє до дітей» на період 2015-2020 роки покликана забезпечити правовий і соціальний захист дітей, їхню активну участь у житті міста та врахування їхніх думок і поглядів при прийнятті рішень. А також – пріоритетний розгляд усіх питань в органах місцевої влади в інтересах дітей і підвищення поінформованості серед дорослих і дітей відносно питань, пов’язаних із правами дітей. Основні завдання Програми сформовані відповідно до основних орієнтирів Стратегії розвитку «Вінниця – 2020», – каже директор департаменту освіти міської ради Володимир Буняк.

Програма має шість розділів. Один із них присвячений розвитку інфраструктури міста, що має бути комфортною для дітей і родин. Тут йдеться про створення нових та утримання в належному стані наявних спортивних споруд, дитячих ігрових і спортивних майданчиків з урахуванням потреб дітей з обмеженими фізичними можливостями. У розділі «Здоров’я дітей» серед головних напрямів роботи – проведення щорічних профілактичних медоглядів дітей, забезпечення якісного харчування у садочках і школах. Про започаткування нових і проведення традиційних загальноміських конкурсів, культурних та розважальних заходів, виставок, олімпіад, мистецьких проектів йдеться в розділі «Гармонійний розвиток дітей». Значна увага в програмі приділена й правовому та соціальному захисту дітей, впровадженню інклюзивної освіти, безпеці дітей в міському середовищі тощо.

За матеріалами myvin.com.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *