Дав відповіді щодо Єдиної електронної бази даних, вступної капманії, навчання за кордоном та ЗНО 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

38 коментар до “Юрій Коровайченко, директор Департаменту вищої освіти МОН”
 1. 1. Уже кілька років, що працює Єдин електронна база даних, під час вступу виникають пробеми. То губляться документи, то не можливо зареєструватися, сервери “ВИСЯТЬ”. Цього року все повториться? Готуватися нести особисто?
  2. Дні прийому документів у КПІ перетворюються на кошмар. Нескінченні черги, коли спекотна погода – люди втрачають свідомість. Що зроблено для того, щоб не ставати на ті ж самі граблі вкотре.

  1. 1. Я на початку говорив, що зроблено усе, аби покращити роботу системи. Проведено її тестування з навантаженням як у пікові дні минулого року. Система витримала.
   2. Ми провели застережні наради з керівникам. В Україні прогнозовано спекотне літо. Тому усі приймальні комісії повинні мати пункти з питною водою, бути обладнані кондиціонерами. Вступники повинні мати комфортні умови. Також повинна підтримуватися компетентність працівників приймальних комісій.

 2. Зараз популярно їхати на навчання за кордон. У вузи яких країн найчастіше вступають українці? Скільки загалом виїздить на навчання за кордон?

  1. Географія міграції молоді дуже широка. Більше 35 000 наших громадян навчаються за кордоном. Популярними є скандинавські країни, Німеччина, Англія, США, Польща, РФ. До речі, саме в цих країнах відчувається дефіцит вступників. Тому європейські країни заохочують мобільних студентів.

 3. Добрий день. Підскажіть, чому Украньські Університети не дають випусникові програму курсу за якою він навчався? Надавання силабусу на вимогу випусника є світовою практикою, а в Податковій академії кажуть, що це конфідеційна інформація і відмовляються її надати.

  1. Починаючи з 2011-го року ВНЗ отримали можливість надавати своїм випускникам додаток до диплому європейського зразка, який передбачає анотований зміст підготовки фахівця. Минулого року таких додатків замовило більше 5 000 випускників.

  1. Реєстрація закінчилася 28-го лютого. Зараз змінити перелік предметів не можна. Я би радив звернутися до УЦОЯО.

 4. Добрый день, а если абитуриент заболеет или по какой-то еще важной причене не сможет прийти на екзамен, можно ли будет сдать его позже. Какие документы надо предоставить?

  1. Потрібно мати об’єктивну причину і документ, який її підтверджує. Потрібно звернутися із заявою та документом, який підтверджує причину відсутності, до приймальної комісії. Якщо буде можливість, приймальна комісія може прийняти рішення надати можливість здати екзамен. І в УЦОЯО, і в МОН, і в ДП Інфоресурс будуть працювати телефони підтримки та консультативні телефони.

 5. Чому і досі дійсні сертифікати ЗНО, починаючи з 2008 року? Чи не можна встановити обмеження на використання сертифікату, наприклад, 2 роки. Чи часто трапляються випадки, коли люди під час вступу використовують сертифікати 2008 року?

  1. Можна використовувати сертифікати, видані протягом останніх 6-ти років, починаючи з 2008-го року. Цього року зареєструвалося понад 80 000 випускників минулих років. Це ті випускники, які хочуть покращити свої результати.

 6. Частина абітурієнтів має право вступати у внз, не складаючи ЗНО. Який відсоток із загальної кількості абітурієнтів стає студентом, оминаючи ЗНО. Можливо, є статистика минулого року?

  1. Мова йд про правильність зарахування інвалідів I-II групи, зарахуваня осіб які звільнені від ЗНО за медичними показниками. Також без складання ЗНО вступають молодші спеціалісти, але на споріднений напрям підготовки на навчання за скороченою програмою. Минулого року було зараховно понад 18 000 студентів пільгових категорій, і понад 60 000 – на основі диплому молодшого спеціаліста.

 7. Планируют ли в украинских университетах проверять работы студентов, курсовые или дипломные, на плагиат? Почему купить курсовую работу так легко?

  1. Норма академічної відповідальності передбачена у проекті нового закону про вищу освіту. Перевірка на плагіат – норма діяльності ВНЗ за кордоном. У багатьох вишах України запроваджено спеціальні систем перевірки. Ця практика буде поширюватися. Плагіат – це інтелектуальна крадіжка, в усьому світі вона карається.

 8. Чи робить міністерство освіти прогноз стосовно актуальності тієї чи іншої професії через кілька років. Якщо так, то які результати прогнозу.

  1. Ми запровадили практику погодження обсягів прийому кожного ВНЗ з головними управліннями освіти і науки та регіональними центрами зайнятості. Один раз на 10 років ми переглядаємо перелік напрямів і спеціальностей. Останній раз ми переглядали бакалаврський напрям у 2009-му році, молодший спеціаліст – 2010, спеціаліст і магістр – 2011. Переліки формуються за участю роботодавців, які і говорять нам, як спеціальності є актуальні. У кожному регіоні вони різні. Саме з цього року ми починаємо новий підхід до формування і розміщення державного замовлення. Перш за все це конкурсні засади. Один з основним критеріїв – рівень працевлаштування випускників. Вигравати держзамовлення зможуть ті ВНЗ, які дають якісну освіту.

 9. Як цього року працюватиме Єдина державна електронна база. Чи зможе кожен студент нею скористатися?

  1. Буквально цього тижня відбулися регіональні наради з освітянами в 5-ти областях, за участі працівників ЄДЕБО. Було констатовано, що система за останній рік вдосконалена, встановлено більш потужне технічне обладнання. Минулого року в систему було зареєстровано понад 2 000 000 заяв вступників, ідентифіковано 1817 населених пунктів. Цього року система буде працювати краще. Вже проведено її тестування. Подача документів триватиме місяць, тому не варто поспішати у перші дні і не зволікати до останнього.

 10. Вот недавно появилась информация о том, что украинские вузы могут на собственное усмотрение назначать время вступительной кампании. Это уже в этом году? Как это в целом повлияет на абитуриентов?

  1. Це стосується виключно заочної форми навчання. Щодо денної форми навчання терміни кампанії є однаковими як для державних, так і для приватних вишів.

 11. Підкажіть, будь-ласка, як обрати виш? Які українські виші можуть дати якісну і конкурентну освіту? Дякую.

  1. Я раджу зайти на сайт MON.GOV.UA. Там розміщено офіційний рейтинг ВНЗ. Окрім того, виші на своїх сайтах супроводжують вступну кампанію. Там є повідомлення про кожен ВНЗ, його історію, про закордонних партнерів (ВНЗ). Партнерство з закордонними ВНЗ може дати можливість отримати подвійний диплом.
   Інформації про ВНЗ сьогодні достатньо. Але я раджу знайти час і відвідати ВНЗ особисто.

 12. Добрий день! Є декілька запитань:
  1. Чи може абітурієнт подати електронну заяву, якщо він навчався на підготовчому відділенні вуза, чи має подати документи лише у паперовому вигляді, включаючи довідку про додаткові бали?
  2. Абітурієнт, який рекомендований до зарахування на місця державного замовлення і який не скористався цим правом, чи буде він рекомендуватися на місця за кошти фізичних осіб, чи він взагалі виключається зі конкурсного списку?
  3. Чи може абітурієнт, рекомендований до зарахування за держзамовленням і який скористався цим правом (подав оригінали документів), передумати і забрати документи під час вступної компанії?
  4. Чи може абітурієнт реалізувати своє право на навчання за двома спеціальностями на місцях держзамовлення в обох випадках?

  1. 1. Документи можна подавати як у паперовому, так і в електронному вигляді. Якщо студент навчався на підготовчому відділенні не менше 3-х місяців прослухав не менше 150-ти годин, він може прийняти не більше 20-ти балів. Це стосується лише інженерно-технічних та природничо-математичних напрямків. Бали повинні бути оголошені до прийому документів.
   2. Є три хвилі зарахування: 1 серпня, 5 серпня, 8 серпня. 1 серпня – наказ про зарахування. Якщо оригінали не подано, абітурієнт вибуває з конкурсу. Спочатку йде зарахування на держбюджет, і лише після цього – на навчання за кошти юридичних осіб (до 25 серпня). Я би радив не поспішати. Всі вступники будуть бачити свої прізвища на сайті закладу, до якого вступають. Потрібно слідкувати за цим.
   3. Він має таке право.
   4. Згідно Закону України Про вищу освіту, громадянин може отримувати одночасно дві освіти. Але кожен громадянин може здобути вищу освіту за кошти держави лише за умови, якщо певний ОКР здобувається вперше. Там де особа навчається за кошт держави, вимагають оригінал документу про освіту. Без оригіналу друга прийомна комісія відмовить у зарахуванні.

 13. У своїй промові Міністр освіти Д.Табачник під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України поінформував що, «на вакантні місця ліцензованого обсягу може проводитись додаткове конкурсне зарахування осіб, які вступали до цього або іншого вищого навчального закладу». Просимо дати роз”яснення що малося на увазі “з іншого вищого навчального закладу”, якщо цей абітурієнт не занесен до бази ЄДЕБО цього ВНЗ?Які документи повинен подати абітурієнт, окрім стандартних, і в які терміни?

  1. Потрібно уважно подивитися правила прийому ВНЗ, які цікавлять. Випускники повинні подати оригінали документів. Якщо студент вступав до аналогічної спеціальності і пройшов, він може вернутися до комісії а участь у конкурсі.

   1. Просимо дати роз”яснення що малося на увазі “з іншого вищого навчального закладу”, якщо цей абітурієнт не занесен до бази ЄДЕБО цього ВНЗ?Чи вірно ми зрозуміли відповідь на наше питання: якщо абітурієнт вступав на напрям підготовки Біологія, то до ІНШОГО ВНЗ він має право подавати документи тільки на Біологію,а не на якусь іншу спеціальність. Як це буде відображено в ЄДЕБО? Прийом документів завершується 31 липня, це буде додатковий прийом?Чи 2 потік?Що заперечує Умовам прийому 2013

    1. Напрям підготовки має бути лише той самий.
     Додаткового прийому після 31-го липня не буде.

 14. Шановний Юрій Миколайович,
  чи не могли б Ви дати пораду чи роз’яснення стосовно вступу для отримання наступного ОКР для випускників-бюджетників фармацевтичних спеціальностей. Випускники з ОКР «спеціаліст», що навчалися за рахунок Державного бюджету, «розподілені» відповідною комісією по місцях майбутнього 3-річного «відпрацювання». Зокрема, серед випускники направлені викладачами до вузів І-ІІ рівнів акредитації в інші регіони. Для повноцінного завершення навчання всім ним ще треба пройти інтернатуру, якої, як відомо, немає в вузах І-ІІ рівнів акредитації. Чи можуть такі випускники відразу вступати до очної фахової магістратури (в програмі якої є проходження інтернатури), користуючись ступневою організацією вищої освіти для отримання наступного ОКР. Якщо так, то посилаючись на які норми можна відтермінувати «відпрацювання». Завчасно вдячний за відповідь!

  1. Підготовка фахівців медиків має певну специфіку. У нас лише з двом галузями одразу вступають на спеціаліста: медичні спеціальності та ветеринарні. І спеціаліст і магістр – це є повна вища освіта. Тому здобути наступний ОКР можна буде виключно а плату. За більш детальним роз’ясненням я прошу звернутися до МОЗ, там є відповідний департамент.

 15. Добрый день!
  1) Какие меры Вы предпринимаете для борьбы с коррупцией в ВУЗах;
  2) Почему за границей в развитых странах (Норвегия, Канада, США) и т.д. не котируются “наши” дипломы о высшем образовании. Говорят людей с дипломами Шевченко, КПИ, “заставляют” учиться ещё раз чтобы подтвердить свою квалификацию.
  Спасибо.

  1. На сьоголдні Україна підписала угоди про взаємне визнання дипломів зі 135-ми країнами світу. Я не поділяю думку, що наші дипломи не вззнаються. Наші ВНЗ дають якісну освіту.

 16. Коли ВУЗи оприлюднять інформацію про обсяг державного замовлення.

  1. Постанова КМУ про обсяг держзамовлення прийнята 20 травня, вона вже оприлюднена. Державне замовлення цього року буде проводитись на конкурсній основі. ВНЗ мають отримати обсяг замовлення до 25 червня.

 17. Добрый день!
  У меня есть диплом бакалавра по специальности “Транспорт и транспортные технологии”, сейчас я хочу получить образование по специальности “Журналистика и издательское дело”. Могу ли я поступить на 2 курс? или снова с 1 курса изучать общеобразовательные предметы?
  Заранее спасибо.

  1. Тут є два варіанти. 1. Йти знову складати ЗНО і вступати на 1-ий курс, тому що варіант зміни полярний – технічна спеціальність змінюєтья на гуманітарну. 2. Звернутися до ВНЗ конкретно з цим запитанням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *