28 листопада в Національному університеті “Львівська політехніка” відбулася регіональна нарада-семінар з питань організації та проведення прийому вступників до ВНЗ у 2015 році. У ній узяли участь проректори вищих і відповідальні секретарі приймальних комісій вищих навчальних закладів восьми областей Західного регіону України – представники  Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської, Чернівецької, Волинської, Хмельницької та Тернопільської областей.

Вступним словом нараду-семінар відкрив перший проректор “Львівської політехніки” Володимир Павлиш, який побажав її учасникам плідної та змістовної роботи.

На нараді  виступила  перший заступник міністра  освіти і науки України Інна Совсун. Вона зазначила, що умови прийому 2015 року розроблені з урахуванням нового закону про вищу освіту. Тепер ВНЗ матимуть право самі визначати конкурсні предмети для отримання сертифікатів незалежного  центру оцінювання якості освіти. Як вона наголосила, це слід робити з позицій широкої автономії ВНЗ і здорового глузду, закликавши причетних до вступної кампанії уважно вивчити Умови прийому і свої ж правила прийому, щоб бути готовими розтлумачити всі нюанси вступу, зокрема непростий механізм обрахування конкурсного балу.

Заступник директора департаменту вищої освіти начальник відділу інформаційно-аналітичної роботи Міністерства освіти і науки України Микола Фоменко проаналізував підсумки вступної кампанії 2014 року і застеріг від повторення помилок та порушень у майбутньому.  На жаль,  органи внутрішніх справ відкрили 97 кримінальних проваджень щодо хабарництва, зокрема,  при вступі.

Учасники наради-семінару отримали відповіді на запитання, які їх хвилюють, від заступника директора Українського центру оцінювання якості освіти Галини Солодкої та заступника директора ДП “Інфоресурс” Олексія Самойлова.

Інна Совсун на зустрічі з освітянами восьми областей Західного регіону України поділилася думками щодо вдосконалення і наповнення конкретним змістом закону про вищу освіту, а також Стратегії розвитку вищої освіти України у 2015 – 2016 роках.

            Прес-служба Національного університету “Львівська політехніка”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу