28 листопада 2014 року в Міністерстві освіти і науки України відбулася церемонія нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу уроків з питань попередження та подолання домашнього насильства щодо дітей і насильства в школах у рамках Проекту Ради Європи «Зміцнення та захист прав дітей в Україні.

hgfУ заході взяли участь директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки Юрій Кононенко, керівник проекту Ради Європи «Зміцнення та захист прав дітей в Україні» Ігор Гуцуляк, головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Раїса Євтушенко, вчителі загальносередніх навчальних закладів.

Під час урочистостей Юрій Кононенко наголосив на важливості роботи з питань попередження та подолання домашнього насильства щодо дітей та насильства в школах і подякував представникам проекту Ради Європи «Зміцнення та захист прав дітей в Україні» за організацію конкурсу.

Окрім цього, Юрій Кононенко зазначив, що міністерство разом із своїми партнерами з Ради Європи реалізує багато проектів, які мають велике значення для освіти, особливо в ці складні для України часи, коли у зв’язку з соціально-політичною ситуацією, подіями в Криму та на Донбасі, в країні з’явилося безліч випадків порушень прав дітей.

Керівник проекту Ради Європи «Зміцнення та захист прав дітей в Україні» Ігор Гуцуляк повідомив, що сьогодні 40 % дорослих людей заявляють, що зазнавали насильства в дитинстві, тому важливо, щоб українські діти стали більш свідомими у своїх правах, гідності та визначенні місця в житті. Він також зазначив, що багато українських дітей стали жертвами політичних подій та воєнних дій, зокрема в Криму та на Донбасі відомі випадки насильств, у тому числі сексуальних, а також випадки залучення неповнолітніх до збройних формувань тощо. Ігор Гуцул нагадав, що конкурс серед педагогів відбувається в рамках руху «16 днів проти насильства», що проходить кожного року та всіляко підтримується Радою Європи. Також цього року відзначають пам’ятну дату – 25 років Конвенції ООН із прав дитини. За його словами, вчитель – це та фронтова лінія, що безпосередньо стикається з насильством дітей, і в цьому конкурсі педагогами напрацьовано інструменти, які можуть бути використані їхніми колегами як кращі приклади боротьби з дитячим насильством в Україні.

Голова журі конкурсу, головний консультант Інституту законодавства ВР України Олег Муза привітав переможців конкурсу та подякував за їхню педагогічну майстерність, бо кожен вчитель, за його словами, є сподвижником кращих людських ідеалів.

Нагадаємо, що Всеукраїнський конкурс уроків і виховних заходів для учнів 5 – 11 класів із питань попередження та подолання домашнього насильства щодо дітей та насильства в школах, що реалізовувався за фінансової підтримки Уряду Королівства Норвегії,  проходив із 15 жовтня до 28 листопада 2014 року. Конкурс відбувався в два етапи. На першому етапі здійснювався відбір планів-конспектів уроків чи виховних заходів із питань попередження та подолання домашнього насильства щодо дітей та насильства в школах. Під час першого етапу конкурсна комісія відбирала 20 кращих планів-конспектів. На другому етапі журі оцінювало проведення вчителем уроку чи виховного заходу.

За результатами проведених уроків переможцями стали:

Пяста Оксана Михайлівна, урок «Мій улюблений світ без насильства» (9 кл.);

Товстік Інна Володимирівна, Нагінайлова Наталія Валентинівна, урок «Любити не можна бити» (5-6 кл.);

Милованова Тетяна Юріївна, урок «Протидія виявам агресії і насилля в учнівському середовищі» (5 кл.)

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *