Лікарі розповіли, як привчити дітей до здорової їжі. Вчені встановили: щоб привчити дитину їсти здорові продукти, необхідно прибрати із зони досяжності малюка шкідливу їжу.

Фахівці з Університету Колумбії дійшли такого висновку: щоб дитина перестала вживати шкідливі для організму продукти харчування, треба просто сховати їх від дитини. Проте такий підхід не завжди приводить до потрібного результату.

Учені провели експеримент, у якому взяли участь добровольці у віці 6-23 років. Акцент дослідження ставився на те, що у віці шести років діти усього за кілька хвилин тренування починають використовувати когнітивну стратегію сприйняття. У той час, як добровольцям демонстрували зображення шкідливих продуктів, комп’ютер фіксував діяльність їхнього головного мозку.

Далі учасникам необхідно було уявити, що демонстрований продукт знаходився просто перед ними, вони повинні були відчути запах цього продукту і «спробувати» його на смак. Решту часу добровольцям треба було розглядати продукт як щось віддалене. Дослідники відзначили, що в цей час фокусування на смаку продукту зміщується на його колір і форму. Такий підхід «перемикання» уваги давав можливість знизити бажання з’їсти продукт на 16 %.

Медики зробили висновок, що потяг до тих або інших продуктів харчування в дітей сильніший, ніж у підлітків і в дорослих людей. У дитячі роки в людини відбувається розвиток префронтальної кори головного мозку, що відповідає за силу самоконтролю. Це свідчить про те, що дитинство є тим оптимальним періодом, коли можна ефективно розвивати в людині почуття самоконтролю.

За матеріалами svit24.net

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу