1 грудня 2014 року в Міністерстві освіти і науки України відбулась прес-конференція щодо антикорупційної діяльності МОН, а також засідання Колегії МОН України, основними темами якої були імплементація Закону «Про вищу освіту» та ЗНО.

Перший заступник міністра Інна Совсун зазначила, що під антикорупційною діяльністю Міносвіти мається на увазі не тільки хабарництво, а й викриття та викоренення схем на вищому рівні.

Минулого тижня МОН прийняло два важливі рішення: ліквідувати Інститут інноваційних технологій та змісту освіти та позбавити ліцензії приватний університет Поплавського.

На базі цієї структури буде створено дві нові фахові установи: Інститут модернізації змісту освіти, основним завданням якого буде розробка навчальних планів, програм і підручників, та Інститут освітньої аналітики, що забезпечить якісний збір, аналіз та узагальнення статистичної інформації.

Заступник міністра освіти і науки Андрій Гевко розповів про акредитаційну справу Київського університету культури.

Сергій Квіт не оминув увагою й гостре питання плагіату. Він розповів про скарги від представників академічного середовища, що надійшли до міністерства. На думку міністра, вирішити проблему плагіату можна, оприлюднюючи роботи в інтернеті, що є вимогою для захисту дисертації.

Також Сергій Квіт зауважив, що міністерство вже виписало алгоритм підготовки підручників. Відповідаючи на запитання стосовно ситуації з донецькими та луганськими вишами, Сергій Квіт повідомив, що вже розпочаті виплати студентам та викладачам Донецького національного університету, які переїхали до Вінниці. Міністр освіти пояснив, що затримка виплат була пов’язана з технічними причинами відкриття рахунків в інших установах Казначейства. Також, за його словами, вирішується питання з гуртожитками.

Міністр освіти і науки  зазначив, що держава не може платити заробітну плату тим учителям, які перебувають на неконтрольованій українською владою території. Проте Сергій Квіт наголосив, що міністерство не вважає зрадниками педагогів, які залишилися з дітьми на Донбасі.

На Колегії МОН обговорили питання імплементації Закону України «Про вищу освіту».

Із метою зміни механізму ліцензування освітньої діяльності міністерство розробило проект «Про затвердження Порядку проведення ліцензійної експертизи у сфері вищої освіти». Також напрацьовано проект «Про затвердження Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність», прийняття якого дасть змогу посилити співпрацю ВНЗ і наукових установ на міжнародному рівні, поліпшити якість вищої освіти і дослідницької діяльності, а також сприятиме євроінтеграції.

Ігор Лікарчук, директор Українського центру оцінювання якості освіти, в доповіді говорив про основні напрями реформування системи ЗНО та про рівень навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів України. У планах – розширення сфери застосування ЗНО, перехід від паперового формату до комп’ютерного, проведення атестації педагогічних працівників і професійної сертифікації фахівців.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу