На Білому Слоні законсервують обсерваторію -Наприкінці липня Прикарпатський національний і Варшавський університети планують розпочати роботи з консервації колишньої астрономо-метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван, або як її ще називають Білий Слон. Вона розташована у Рахівському районі Закарпатської області на висоті 2028 м над рівнем моря. Про це повідомив ректор Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника Ігор Цепенда.

За його словами, під час консервації протягом року зроблять дах і створять умови для того, щоб підсушити об’єкт. Роботи профінансують Міністерство культури та національної спадщини Польщі, Варшавський і Прикарпатський університети. Вони вже виділили $ 100 тисяч.

Це перший етап спільного польсько-українського проекту з відновлення обсерваторії як науково-дослідного центру для вчених і студентів двох університетів і привабливого туристичного об’єкта.

Для його реалізації університети збираються залучити грантові кошти в рамках програм транскордонної співпраці Європейського Союзу. Загальна вартість проекту становить $ 2 мільйони.

Відновити обсерваторію планують до 28 липня 2015 року.

Варто нагадати, що астрономо-метеорологічну обсерваторію було відкрито 29 липня 1938 року на горі Піп Іван. На початку Другої світової війни з обсерваторії евакуювали найдорожче обладнання. У 1939 році будівля і залишки устаткування перейшли у власність радянської влади. До червня 1941 року там ще проводили метеорологічні дослідження. Однак німці вивезли металеві частини астрографа до Львова, після чого приміщення, в якому налічувалось 43 кімнати, занедбали.

За матеріалами life.pravda.com.ua

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *