Днями в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбулося відкриття Грінченківської декади, в рамках якої пройшов патріотичний проект на честь річниці Революції Гідності «Воля живе боротьбою…»

Цього дня, рівно рік тому, всі патріотичні грінченківці вирушили на Майдан, щоб долучитися до національного протесту, встати на захист демократичних цінностей, конституційних прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського майбутнього.

За активну участь у реалізації місії університету – служити людині, громаді, суспільству – та з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи Вчена рада університету прийняла рішення нагородити медаллю Бориса Грінченка студентів, викладачів і співробітників. які проявили незламну громадянську позицію. На церемонії нагородження ректор відзначив кожного, акцентував увагу на драматичних епізодах Майдану.

Почесним гостем на заході стала героїня Євромайдану, відома співачка, переможниця конкурсу «Євробачення-2004», найсміливіша жінка планети, народна артистка і незламна патріотка України – Руслана Лижичко! Руслана була надзвичайно зворушена патріотизмом студентів і викладачів університету. Вражає її емоційний виступ, той посил щирості і теплоти, який вона спрямувала присутнім у залі.

Спеціально до заходу студенти спеціальності «Видавнича справа і редагування» (Яна Галака, Вікторія Овчар, Анастасія Шустик, Наталія Ярмак) у співпраці з художниками-очевидцями Майдану Сергієм Позняком та Анастасією Ушаковою створили видання «Воля живе боротьбою…», де зібрали громадянську лірику Бориса Грінченка, що відтворює волю й непокору українських патріотів. Цей видавничий проект – осмислення сучасності через погляд Бориса Дмитровича.

Також сьогодні в рамках спільного проекту «Армія – SOS» було розпочато благодійну акцію, що триватиме впродовж усієї Грінченківської декади. Вона спрямована на збір коштів для лікування поранених захисників України, постраждалих під час бойових дій. Було зібрано 3 360 грн. Це перший фінансовий транш у реалізації цього благодійного проекту.

Глибоко закарбувалася в душі пронизливою нотою пам’яті театралізована постановка, у якій яскраво поєдналася сучасна сценографія, відеоряд, світлове та музичне оформлення. Студенти-учасники театралізованого дійства, втілюючи таку глибоку з філософським відтінком тему патріотизму, продемонстрували високий рівень сценічної культури.

Спільне виконання Гімну України разом із Русланою привнесло дух Майдану у стіни нашого університету.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу