10 грудня на Освітньому порталі «Педагогічна преса» відбувся вебінар щодо зовнішнього незалежного оцінювання і державної підсумкової атестації. Під час прямого включення із залу засідань колегії МОН відповідав Ігор Лікарчук – директор Українського центру оцінювання якості освіти.

Окрім спілкування онлайн, Ігор Лікарчук також дав письмові відповіді в коментарях.

Для тих, хто не встиг долучитись до трансляції або не з’ясував для себе всіх питань, пропонуємо переглянути запис вебінару.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

298 коментар до “Вебінар. Ігор Лікарчук відповів майже на 200 запитань щодо ЗНО та ДПА”
 1. чи можна, вступивши на денне, відразу перевестись на заочне? причина: вагітність

  1. Зверніться, будь ласка, на гарячу лінію МОН «Вступна кампанія-2016» за телефонами:
   стаціонарний номер: (044)-481-32-15;
   мобільний номер: 068-951-25-13.

 2. Мій син відбуває покарання в колонії,але хоче складати ЗНО для вступу на дистанційне навчання у ВУЗ.Чи можна складати ЗНО в колонії?

 3. Я буду здавати ЗНО в 2016 році, обов*язкова історія України або математика, я хочу здавати історію України, але хочу поступити в мед. університет для того щоб туди поступити мені потрібно здавати хімію, біологію, українську мову та літературу. Якщо я не пройду пороговий бал з історії України, що буде? чи вплине це на вступ в мед. університет? Чи ставиться оцінка в атестат з ЗНО історії України?

 4. Моя дочка до 7 кл вчилася у англійському класі. Потім перейшла у другу школу, де основною мовою є німецька, але, з допомогою репетиторів, вчить англійську. Чи можна складати ЗНО з англійської, де основною мовою у школі є німецька? А медичні вузи (5 ЗНО – це жах)? Щодо шкіл: проводити ЗНО потрібно між вчителями, а потім починати з дітей. Скільки всього паде на одну дитину.

 5. Скажіть, будь ласка, чи можу я в 2016 р здавати як обов`язкову іноземну мову німецьку, а не англійську, але німецьку я вчила тільки 5-9 класі, а в 10-11 класі тільки англійська??

 6. Скалала іспит з математики базового рівня, а потрібен профільний. Це можна якось вирішити?

  1. Зателефонуйте, будь ласка, на телефон інформаційної підтримки Українського центру оцінювання якості освіти: (044) 486-09-62.
   Або до регіонального центру: http://testportal.gov.ua/regions/

 7. підскажіть будь-ласка, якщо я не склала погоговий бал по біології, чи можу я подавати документи в коледж і чи зможу там здавати екзамени?

  1. Зателефонуйте, будь ласка, на телефон інформаційної підтримки Українського центру оцінювання якості освіти: (044) 486-09-62.
   Або до регіонального центру: http://testportal.gov.ua/regions/

 8. Доброго дня. Підкажіть будь ласка , як вчитель повинен діяти. Випускник, претиндент на медаль. Складаючи зно йому не вистачило часу заповнити бланк А. І він дуже швидко почав відповіді переносити і наплутав. На 1 завдання вписав відповідь 2 завдання, яка зовсім не співпадала і т.д. Результати негативний Дпа 7. Чи можемо ми нагородити меделлю? Адже хлопець розумний, добре знає українську мову, але так не зібрався і вийшов такий результат.

  1. Шановна пані Руслана, зверніться, будь ласка до Українського центру оцінювання якості освіти за телефоном інформаційної підтримки (044) 486-09-62.

 9. Підкажіть, будь ласка, якщо подати апеляцію, то результат її вплине на ДПА чи лише на ЗНО??

 10. Привіт я здав ЗНО з мови але його вродби погано (
  скока нужна набрать балов шоб дальше здавати ЗНО з інших придменів ?

 11. Здравствуйте. Я сдаю углубленный уровень по укр мове. Говорят, что у меня будут записаны 2 оценки , переведенные в 200б. – одна за базовый, другая за углубленный. ВОПРОС. Означает ли например, что если универ принимает по базовой шкале, то мои результаты внесут по базовому уровню, а не углубленному???

  1. Будь ласка, зверніться на гарячу телефонну лінію Українського центру оцінювання якості освіти: (044) 486-09-62.

 12. Підкажіть, будь ласка, чи буде впливати оцінка ДПА з укр.мови на річну оцінку атестата?

  1. Взагалі ми не пишемо дпа з української мови, ми пишемо лише зно. І ні, оцінка не впливатимите

 13. якщо я провалю дпа то це вплине на атестат і його мені дадуть мнеі дуже це потрібно

 14. На цей час моя дитина залишається в зоні АТО, закінчує 9-й клас. Я і дитина хоче отримати український атестат. Куди і як треба реєструватись, що робити? Підкажіть будь-ласка. Дякую

  1. Шановний пане Сергію, для випускників 9-х класів діють такі саме правила, як і для 11-класників. Але, як нам пояснили в МОН, 9-класники для реєстрації в інших навчальних закладах мають більше часу – майже до кінця навчального року. Проте не варто зволікати.
   Докладніше тут: “Випускники Криму та Донбасу можуть отримати атестат державного зразка в інших навчальних закладах України”

   Є також цілий розділ “Для жителів Донбасу і Криму” на сайті Міністерства освіти і науки України.
   Там зібрано всі розпорядження і пояснення саме з цього запитання.
   Треба лише уважніше погортати.
   Ось посилання: http://mon.gov.ua/ua/hotline

 15. скажіть будь ласка, якщо за станом здоров’я я можу не складати ДПА, припустимо що не буду, це якось негативно вплине на мій атестат?

 16. Добрий день! Скажіть будь-ласка коли і де потрібно встановлювати пріоритети ВНЗ ?

  1. Вам необхідно звернутися на гарячу телефонну лінію Українського центру оцінювання якості освіти: (044) 486-09-62.

 17. Здравствуйте, скажите пожалуйста я зарегистрировалась под одной фамилией, а сейчас я поменяла фамилию, возможно то что меня могут не допустить к ЗНО? Какие надо иметь документы что бы меня допустили к ЗНО?

  1. Доброго дня, Вікторія. Вам необхідно звернутися на гарячу телефонну лінію Українського центру оцінювання якості освіти: (044) 486-09-62. Там дадуть вичерпну відповідь.

 18. Скажіть будь ласка я учюсь в Україні, хочу вступати в Росію. Чи зможу я працювати в Україні з Російським дипломом?

 19. Скажите пожалуйста, мне 18 лет будет в следующим году меня один вопрос интересуют будут ли действительны льготы родительские. Так,как они про работали больше 20 лет в шахте?

 20. Дуже багато запитань, що стосуються правил прийому. Це все потрібно читати на сайтах ВНЗ після 16 грудня (останній термін затвердження Правил прийому до ВНЗ у 2015 році) і всі абітурієнти і їх батьки повинні це зробити!!!

 21. Дивно чути, що вступник повинен орієнтуватися лише на ВНЗ, у якому він бажає вчитися, а не на свої результати ЗНО. Для чого тоді дозволяти вступ до 5 ВНЗ ще й на 3 напрями підготовки в кожному? Нехай буде 1 напрям підготовки і всі ВНЗ України (при умові однакових предметів та коефіцієнтів предметів ЗНО для всіх) – тоді й можна вступати за єдиним рейтингом вступників з використанням автоматизованої системи зарахування.

  Механізм працював би просто і ефективно:
  1. Припустимо, що на напрям підготовки “Історія” в Україні виділено 3000 місць державного замовлення на всі ВНЗ. Тоді рейтинг вступників, що подали заяви на історію чітко покаже, що 3001 на держбюджет не потрапляє, а ті, хто вище обирають ВНЗ, куди вони прийдуть зі своїм місцем державного замовлення.
  2. Кількість місць державного замовлення для ВНЗ доцільно довести наперед.
  3. Тоді матиме сенс пріоритет заяв вступника, але вважаю, що його потрібно визначати лише під час подання заяви до ВНЗ, а не під час реєстрації на ЗНО (ЦЕ РІЗНІ ПРАВОВІ І ЧАСОВІ ПОДІЇ).
  4. Паралельно можливе зарахування на платну форму навчання, оскільки №3001 і нижче точно знають, що на бюджет вони не проходять.
  5. Якщо сервери, де розміщена ЄДЕБПО витримають, то можливий варіант подання заяв на 3 (і навіть більше) напрями підготовки, але до всіх ВНЗ- тоді це дійсно можна робити при реєстрації на ЗНО, а до ВНЗ взагалі заяву можна не подавати, а після успішного зарахування підписувати угоду (договір) на державну (контрактну) форму навчання.

  А так створюється ще більший хаос, ніж був у минулі роки: у різних ВНЗ- різні предмети ЗНО на однаковий напрям підготовки, різні вагові коефіцієнти для результатів ЗНО з однакових предметів, а в підсумку – різні конкурсні бали вступника на визначений напрям підготовки у різних ВНЗ; незрозумілий механізм зарахування на державну форму навчання (незрозумілий навіть для працівників приймальних комісій, не кажучи вже про батьків та вступників).

  ПОСТАВТЕ СЕБЕ НА МІСЦЕ ВСТУПНИКА (з високим, середнім, низьким рейтинговим балом) І УЯВНО ПРОЙДІТЬ ВСТУПНУ КАМПАНІЮ.
  ПОСТАВТЕ СЕБЕ НА МІСЦЕ ПРАЦІВНИКА ПРИЙМАЛЬНОЇ КОМІСІЇ І ЗРОБІТЬ ТЕ Ж САМЕ.
  ПОСТАВТЕ СЕБЕ НА МІСЦЕ БАТЬКІВ ВСТУПНИКА.

 22. Не зрозуміла про дати проведення ЗНО з інших предметів окрім української мови. І. Лікарчук зауважив, що на сайті УЦОЯО є календар проведення ЗНО. Де його знайти?

  1. На сайті УЦОЯО розміщено наказ Міністерства освіти і науки України від 27 листопада 2014 року «Про затвердження Календарного плану підготовки до проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, для осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України в 2015 році» відповідно до якого дати проведення ЗНО мають бути визначені до 20 лютого 2015 року.

  1. Так можеш. Складаючи поглиблений рівень, ти будеш мати дві оцінки, конвертовані у 200б шкалу – одна за базовий, інша за поглиблений.

 23. Нічого не розумію! Якщо я закінчую денну школу й не хочу вступати до ВНЗ, то мені треба здавати ДПА з української мови у вигляді ЗНО, а якби я закінчував вечірню, то ні. Де логіка? Чи денна й вечірня школи видають різні атестати?

  1. Профільний предмет може бути як і базового рівня, так і поглибленого. Дивись умови вступу до обраного тобою ВНЗ, рівень вони визначають, який треба складати на спеціальність.

 24. Якщо дитина за станом здоровя звільнена від ЗНО та від ДПА , як же вона буде отримувати атестат?

  Якщо дитина в Україні не буде вступати у ВНЗ, звільнена від ДПА, як отримає атестат?

 25. Вітаю! Пане Лікарчук, скажіть, будь ласка, у чому користь системи оцінювання “склав/не склав”? Які її переваги для механізму вступу? Часто говорять про можливість запровадження тесту на здатність навчатися. В той же час, існують програми підготовки до ЗНО. Чому б тоді не скласти збірник, де буде 10.00, 20.000 тисяч питань з кожного предмета? Це стало б своєрідною перевіркою здатності учня навчатися. Дякую.

  1. Я так бачу МОН до цього і веде. В наступних роках може вже не буде ДПА і всі складатимуть ЗНО, але зміни поступово вносять, як цьогоріч – ДПА вже не складають з української мови – оцінка буде ставитись та, яку отримує абітурієнт на ЗНО з тестових питань з мови.

 26. Чи відмінили цільове направлення на навчання?Вибачте,не почула відповіді на це запитання.Повторіть будь ласка!Дякую!

  1. Ні, не відміняли. Ви можете знайти у умовах вступу у 2015 році розділ “Цільове направлення” і ознайомитись з ним більш детально.

 27. Вот такой вопрос.Я заметил такой подвох в системе проведения ЗНО.Суть в том что за углубленный тест по математике и укр яз дается 2 оценки,за базовый и углубленный,допустим мне нужно в ВУЗ математика уровень А,но я беру углубленный уровень на выполнение которого дается 210 минут решаю только уровень А и получаю за него оценку.Так вот в чем вопрос,можно ли так сделать?Можно получить таким образом преимущество во времени на 1.5 часа больше?Или после такого могут быть какие то последствия?

  1. От якби воно так було!!! Але, як я почув, то базовий і поглиблений тести вступники складатимуть в різних аудиторіях. Тож фокус не вдасться(

   1. АХАХАХ,углубленный уровень в себя включает базовый+6 заданий углубленного.Внимательней будь

    1. Хааааааа, а заявку треба подавати одразу визначивши рівень складності. Отже, усі розповзуться по різних кімнатах))))))))) та й все!

     1. Ты весьма глуп.Я выберу уровень Б,приду и буду писать тока уровень А на протяжении 210 минут,и получу за него оценку и за уровень Б которая будет маленькой.но мне для поступления нужен уровень А.Вникни

    2. А тепер ти мене остаточно вразив своїм інтелектом, Зиновий! Навіть, якщо раніше і була якась маленька можливість, то тепер вже після твого публічного “викриття” способу змахлювати, ВОНИ знайдуть спосіб як цьому запобігти!
     Ма-ла-дець)

     1. А ты учись умом зарабатывать,а не махлевать.Тоже мне интелекутал

    3. Дякую за пораду) І тобі раджу, друже, не вигадувати методів обійти правила, а навчатись.
     Бажаю тобі стати студентом, успіхів

 28. Доброго дня. Якщо абітурієнт має складати математику поглибленого рівня або базового, в залежності від Правил прийому на 2015 р., то чи не використає вступник додаткові 80 хв на виконання тесту базового рівня і матиме більше шансів отримати вищий бал, не виконуючи завдань поглибленого рівня? Чому на це цікаве питання Ігор не дав відповіді?!!!!!

  1. Може за цим будуть слідкувати, в плані, коли вийде час, який відведений на базовий рівень, всі повинні будуть віддати заповнений бланк А базового рівня і ті, хто складав лише базовий рівень покинуть аудиторію.
   Інші абітурієнти, які складають поглиблений рівень, залишаються в аудиторії і використовують час, який відведений на поглибленого рівня задачі – заповнюють вже бланк Б.
   Але я щодо цього не впевненна, це чисто мої міркування. Думаю, вони звернуть увагу на це питання.

 29. Навіщо до ЗНО з Історії України було включено події ЄвроМайдана? Адже вважається,що історичні події можуть обговорюватися лише через 10 років з моменту їх початку? Дякую за відповідь.

 30. Доброго дня! Будь ласка, ще раз поясніть, якщо випускник не хоче вступати в виш, він може не здавати ЗНО з української мови? Тобто у школі має відбутися ще ДПА з української мови?

  1. Здається, таки треба буде складати ДПА, але у формі ЗНО. Про це казав Лікарчук. А запис вебинару можна ще раз передивитись.

 31. на скільки завдання пробного ЗНО будуть відрізнятися від завдаь самого ЗНО?

 32. Не скажу, що цей день добрий, однак доброго дня! Думаю, вже всі здогадалися, що цьогорічні нововведення – повна дурня! Скажіть, будь ласка, у квітні буде проходити ЗНО з української мови і літератури. Для чого це? В чому проблема провести його стандартно по закінченню школи? Що учні будуть вчити увесь місяць травень з даних предметів, якщо ЗНО складуть у квітні? Чи в травні учні не будуть вчити українську мову і літературу? Чи можна придумати і чи буде щось накшталт ЗНО, але для вчителів та для тих, хто створює проблеми іншим (я про дану ситуацію з ЗНО, яка обурює всіх). Ви, мабуть, вже вдосталь наслухались, що нововведення нікому не подобаються. Чому люди, які усе це придумують не дослухаються до тих, кому це все потрібно буде виконувати? Чи маєте Ви якийсь вплив, голос, щоб змінити ситуацію і скажіть конкретно Вашу думку, добре це чи погано зробили для вступиків 2015 року?

  1. Подзвони у приймальну комісію цього закладу, якщо вони ще не виклали їх в себе на сайті. Умови прийому всі ВНЗ повинні були затвердити до 1го грудня.

 33. Добрый день!
  Уважаемый Игорь,в какое количество ВУЗов можно подать документы для поступления?
  Спасибо за ответ.

 34. Здравствуйте ,в интернете появилась информация что сократят бюджетные места в ВНЗ,правда ли это?

 35. Доброго дня! Скажіть, будь ласка, щоб набрати пороговий бал, потрібно набрати певну суму балів за тест чи потрібно дати відповіді на якісь конкретні запитання із тесту?

 36. Доброго дня! Дайте відповідь на таке запитання. Я вчуся в коледжі 1-ІІ рівня акредит. на 2 курсі. Коледж видає атестати про повну середню освіту. Так от, ДПА складаємо в цьому навч. році тестові завдання чи переказ? І які розділи (якщо тести) повинні складатись в ДПА (тести, на сумісність, робота з текстом, власне висловлювання). Чи на ДПА є спрощена схема? Дайте відповідь, будь ласка. Дякую.

 37. Каковы принципы поступления выпускников предыдущих годов?
  В аттестатах прошлых годов средний бал записан в 60-бальной и и 12-бальной форме. Нужно ли переводить его в 200-бальный? Если да, то как?

 38. Доброго дня , якщо я буду здавати ЗНО профільного рівня з математики , а подаватиму в університет де буде потрібне ЗНО базового рівня, то інститут буде зараховуватиме профільного рівня, чи базового ?

  1. Що мається ну увазі під “профільним”? Є два рівні – базовий і поглиблений.

 39. Добрый день, когда будут выставлены новые правила приема в ВНЗ? Большинство из вузов еще нечего не выставило. Смысл так делать? Люди не знают что им нужно сдавать.

 40. Cкажіть, будь-ласка,як бали за базовий рівень з української мови та літератури будуть переводитися у дванадцять балів,щоб ця оцінка пійшла до атестату?

 41. Пане Лікарчук, яким чином дитина може здати ЗНО у квітні, якщо програма з української літератури розрахована до середини травня і діти просто не довчать матеріал? Чи таким чином УЦОЯО спонукає дітей користуватись послугами репетиторів?

 42. Уважаемый пан Ликарчук!
  Скажите, пожалуйста, когда лучше выехать на материков Украину, для регистрации на экстернат, для получения украинского аттестата.

 43. Вибачте, але я не почула відповідь на запитаня: Яку оцінку з ДПА слід поставити до атестату учня, який звільнений від ДПА та ЗНО? Чи в атестаті потрібно писати “звільнений”?

 44. Ви кажете , що боретеся з корупцією , але мені ,здяється , що я її стане більше. Скажіть будь ласка як буде проходити 1 хвиля? Чи зможимо ми бочатити бали тих хто поступив на державне.?

 45. скажите пожалуйста! как будет проходить ЗНО для тех кто не сдал ЗНО в 2014 году? И можно ли регистрироваться на другой город если я с зоны АТО?

 46. Доброго дня!
  1) Нам у школі ічитель математики говорив , що є база питань , які будуть на ЗНО в цій базі питань 2000 серед яких точно ці питання ,які будуть на ЗНО. Скажіть будь ласка чи це правда? Якщо правда то де його знайти.

 47. Чи матимемо ми можливість навчатися у двох закладах одночасно(денна форма і заочна)?

 48. Чи буде чесно , коли учень буде складати зно з укр.мови поглибленого рівня , а сам буде виконувати завдання тільки базового рівня з додатковим часом? дякую

 49. Добрий день! Скажіть, коли саме треба складати список пріорітетності вузів?

 50. Чи правда те що не буде стипендії, та можливо абітурієнти не матимуть змоги навчатися на бюджеті, оскілько його можуть відмінити?

 51. Пане Лікарчук! На порталі УЦОЯО не розміщено Календаря проведення ЗНО-2015. На гарячій лінії говорять лише про календар підготовки до проведення ЗНО. Коли ми дізнаємося дати проведення???!!!

 52. в основном на пробное тестирование большинство подали заявки на углубленный уровень. а можно ли перерегистрироваться на базовый

 53. Добрий день! Дуже цікавить питання, яким чином будуть виставлятися бали за ДПА з українскої мови на фоні ЗНО? Дякую.

 54. Якщо учень згідно Положення пр ДПА може не здавати ДПА (інвалід, навчається в реабілітаційному центрі або інтернаті), не хоче вступати у ВНЗ. Чи може не здавати ЗНО з української мови?

 55. Доброго дня! Я з Крыму, хочу пройти ЗНО 2015 атестат в мене росiйський. Менi казали треба iхати до Мiтiстерство Освiти. Чи довго це буде тривати?

 56. навіщо робити онлайн-вебінар, якщо ви не відповідаєте конкретно на запитання?

 57. Доброго дня. Краще готуватися до ЗНО по шкільних підручниках чи по експрес-довідниках? Дякую.

 58. Скільки предметів на ДПА здають 11-класники 2015 року? Чи це не у вашій компетенції?

 59. добрый день! На протале УЦОЯО календаря проведения ЗНО нет. В каком разделе его искать?

 60. Якщо залишились запитання, чи можна їх задати (щоб уточнити відповідь) після ефіру? Де їх можна задати?

 61. Пане Лікарчук! Ви кажете, що жодне питання ЗНО комісія перевіряти не буде. Як же тоді буде перевірятись власне висловлювання з української мови? Дякую

 62. Скажіть. Якщо я буду складати поглиблений рівень, то я отримаю 2 оцінки: за базовий і за поглиблений, чи тільки одну?

 63. Как баллы за ВНО по украинскому языку и литературе будут переводиться в 12-бальную систему,чтобы оценка пошла в аттестат?

 64. Доброго дня
  Зарахування до ВНЗ будуть визначатися лиге за результатами ЗНО чи ВНЗ може проводити свій конкурс?

 65. Коли стало відомо про цей вебінар? І чи давалася така інформація на низи?

 66. Доброго дня! Я планую вступати у ВНЗ на спеціальність “Графічний дизайн” (сертифікати: українська мова, літ., історія України та творчий конкурс). Коли треба проходити творчий конкурс (до ЗНО чи після) і як, враховуючи пріоритетність ВНЗ, подавати документи до університету?

 67. Добрый день!
  Уважаемый Игорь! В какое количество ВУЗов можно подать документы для поступления?
  Спасибо за ответ.

 68. У школі нас повідомив завуч , що він буде особисто займатися нашою реєстрацією на ЗНО , чи давали ви на офіційному рівні такий наказ і чи це просто для того щоб виявити адміністрацією школи, які предмети учні здають, аби поставити нижчі оцінки?

 69. Если писать профильный уровень, но написать только базовый , как будет оцениваться результат ?

 70. Скажіть, будь ласка,на пробному ЗНО час виконання будуть давати окремо базовому і поглибленому рівні чи для всіх однаково?

 71. Добрый день,скажите пожалуйста,с чем связаны эти нововведения? Многим это кажется нечестным,так как абитуриенты находятся в неравных условиях. Вы считаете разумным вводить такие новшества в середине учебного года?

 72. Доброго дня. От зараз деякі ВНЗ повиставляли Правила прийому 2015, і вони виставили три предмети. Мені ці три предмети обов’язково требе здати, чи я можу з трьох обрати два???? Бо в тому році було чотири предмети, і діти могли вибрати з чотирьох три.

  1. Доброго дня!!
   Скажіть будь-ласка, в ЗНО 2015 з Історії України будуть дати, чи події які зараз в країні??

 73. Який рівень української мови потрібен для вступу на факультет англійської філології?

 74. Коли проводитимуться тести з інших предметів,після української мови?
  Чи потрібен ідентифікаційний код при вступі до ВНЗ?Та чи потрібна медична довідка?

 75. базовый уровень будет оценен по 200 бальной шкале или в пропорции к углублённому?

 76. Який рівень української мови потрібен на факультет англійської філології?

 77. Простите,конечно,но существует учебный план,который рассчитан на полный учебный год,до конца мая,а не апреля. Как абитуриенты могут знать досконально эти темы,если они их даже не рассматривали?

 78. Доброго дня.
  Скажіть , будь ласка, якщо в одному університеті потрібно поглиблений бал з математики , а у іншому базовий, як тоді поступити абітурієнту?

 79. Доброго дня! Відомо що деякі вузи ще не оприлюднили правила прийому, тому прошу прийняти міри до цих вузів, або ж збільшити термін реєстрації на ЗНО

 80. Чи будуть забирати бланки з відповідями базового рівня в учнів, які складають поглиблений, по закінченню часу для базового рівня?

 81. Скажите пожалуйста как будет проходить ЗНО для тех кто завалил его в прошлом году?

 82. Скажіть, будь ласка, чому в переліку предметів немає тепер світової літератури?

 83. Яко в деякому вузі українська мова є профільний предмет ,то це означає що я повинна здавати українську мову поглибленого рівня????

 84. Доброго дня!
  – Де можна знайти офіційні матеріали щодо подій 2013-2014 рр. для ЗНО з історії України?
  – Зараз ми маємо можливість подавати на апеляцію з української мови щодо твору. Чи з”явиться така можливість з профільним рівнем, де
  є відкриті відповіді?

 85. Как вы прокомментируете тот факт,что многие дети готовили географию на факультеты экономики,а теперь,в середине года, ее заменили на историю?

 86. Доброго дня!
  Для вступу в університет мені потрібен поглиблений рівень з математики. Згідно з поясненнями, завдання поглибленого рівня будуть за 10-11 клас профільного рівня. Оскільки я навчаюсь в класі з поглибленим вивченням укр.мови, то я фізично не можу написати завдання, якщо дані теми ми навіть на рівні програми не проходимо?

 87. Зачем вообще вводить нововведения , когда дети 3 месяц готовятся по старой программе. Неужели нельзя это было сделать еще летом , так что бы в сентябре были эти нововведения, а не по средине учебного года .

 88. Чи можна орієнтуватися при підготовці на демонстраційний тест чи завдання будуть зовсім іншими?

 89. Як будуть вираховуватись бали,якщо я планую складати поглиблений рівень з української мови та літератури,а деякі вузи,в які я подаватиму документи, виставили базовий?

 90. Чи матиму я право на отримання медалі якщо за результатами ЗНО з української мови та літератури наберу від 190 до 200 балів, а ЗНО з інших не складатиму, оскільки обираю закордонний ВНЗ?

 91. Скажите, почему информация о ВУЗах на сайте osvita.ua предоставлена за 2009 или 2010 год? Можно ли сейчас считать эту информацию достоверной?

 92. Положенням “Про екстернат” передбачено подачу заяв до 1 березня. Реєстрація на ЗНО до 20 лютого. Як бути учням з ЗНО з укр.мови, які подадуть заяви після 20 лютого?

 93. Яким нормативним документом МОН передбачено обов’язкове поєднання ЗНО і ДПА у 2015 році ? Позиція Міністерства інша, і це було видно за результатами конференціі від 18.11.2014, де було заявлено, що тільки той здає ЗНО з української мови, хто вступає до ВНЗ в Україні.

 94. Відома інформація, що Київський національний університет культури і мистецтв лишили ліцензії. Чи правдива ця інформація і чи зможу я подавати документи до цього ВНЗ?

 95. де ми будемо здавати ЗНО з мови та літератури і хто буде перевіряти роботи. Дякую.

 96. Добрий день. У нас на базі середньої школи є консультпункт, який працює для працюючої молоді у вечірній час. Чи потрібно випускникам здавати ЗНО і ДПА з української мови та літератури, якщо вони не планують вступати у вузи.

 97. Доброго дня! Яку оцінку з ДПА з української мови та літератури отримає учень, який звільнений від ЗНО?Дякую.

 98. Чи можна, здавши поглиблений рівень ЗНО з математики, отримати окремо бали за поглиблений і базовий рівні?

 99. Здравствуйте, меня интересует вопрос, будут ли какие-либо льготы для детей из зоны АТО и Крыма?

 100. Пане Лікарчук, скажіть, будь ласка, яка доцільність при браку коштів у державі, приїзду методистів-предметників для короткотермінової 2-х годинної наради у Харківський РЦОЯО? Невже інформацію, яку копіювали на флешки, не можна виставити в Інтернеті, а зошити переслати поштою? Зрештою, якщо Ваші працівники не можуть виїхати в регіони, то чи не доцільно було б провести вебінар?

  1. Пані Наталя! Дозвольте відповісти на Ваш відгук. Я вважаю, що Харківський РЦОЯО абсолютно професійно підходить до нововведень ЗНО-2015. Такі наради корисні, і вони, як Ви знаєте, проходять щорічно. В умовах сьогодення, зважаючи на зміни, які відбуваються у системі ЗНО, виникає багато питань, на які можуть відповісти лише фахівці відповідної галузі. Якщо Ви особисто були присутні на цих семінарах, то мали змогу не лише ознайомитись з новою нормативною документацією, а і проаналізувати завдання ЗНО-2014, задати питання. Тому я вважаю, що “живе” спілкування набагато корисніше, ніж вебінар. Хочу подякувати працівниками Харківського РЦОЯО за високий професіоналізм, відповідальне ставлення до своїх професійних обов’язків.

 101. Чи будуть вступати у ВНЗ випускники коледжів 2015 року, які згідно угоди мають право вступати на ІІ курс навчання ВНЗ? Чи будуть чинні умови договору з цього питання у наступні роки?

 102. Чи будуть книжки з варіантами ДПА у 2015 році? Чи завдання робить адміністрація школи?

 103. Доброго дня!Коли буде відома інформація про кількість бюджетних місць у кожному ВНЗ? Дякую.

 104. Я навчаюсь у вечірній школі з заочною формою навчання. У ВНЗ вступати не буду. Чи потрібно мені здавати ДПА у формі ЗНО з укр.мови, чи я можу здати ДПА в травні в школі? Дякую?

 105. Доброго дня, скажіть, будь ласка, чи будуть ще якісь зміни?
  І пороговий бал будуть виставляти самі університети?
  Дякую

 106. Я навчаюся у 11 класі, маю групу інвалідності, не вступатиму до внз. Чи обов’язково складати ЗНО з української мови та літератури.

 107. Як буде визначатися пороговий бал пробного ЗНО, на скільки він буде схожий до порогового балу основної сесії, якщо буде дуже відрізнятися то в чому сенс пробного тестування.. Дякуємо

 108. Я учениця 11 класу і планую навчатися в Польщі. Чи потрібно мені здавати ЗНО з української мови ?

 109. Як оплачуватиметься робота інструкторів і старших інструкторі, адже ЗНО буде проводитись під час уроків (робочий час), а не в канікульрний період (отпуск)

 110. Пане Ігоре, чуму Ви так гордуєте учнями, вчителями, викладачами!? Судячі з Ваших дописів у Фейсбук всі вони неучи, недоумки, продажні, дибіли. Чому Ви дозволяєте собі з такою пихою та зневагою коментувати думки їнших та ще й виставляти посилання на їх сторінки!? Чому Ви не спілкуєтесь з учнями? Чому розумні учні все більше обирають безкоштовну освіту за кордоном? Не через страх перед ЗНО, а через не бажання бути приниженим! Можна говорити про відносну об’єктивність результату конкретної дитини на конкретному ЗНО, а Ваш центр приплів сюди і олімпіади, і вчителів, і медалістів!!! Вважаю ЗНО корисним і важливим важилем системи освіти, але якщо продовжится політика церберства нічого доброго з цього не буде!!!

 111. Доброго дня!Який документ потрібно надати особам з особливими освітніми потребами(глухим), щоб отримати особливі умови для проходження ЗНО, і де будуть знаходитися такі пункти. Дякую(Маріуполь)

 112. Чи є зв’язок між приорітетністю навчального закладу та можливістю навчатись за державним замовленням. Іншими словами, чи зможе абітурієнт потрапити на навчання за державним замовленням у навчальний заклад за приорітетом №14 чи №15.

 113. Категоричні зміни будуть лише у завданнях ЗНО з мови та літератури і математики, чи ще й з інших предметів?

 114. Доброго дня! Чи зміниться структура 2014-2015 н.р. для 11 класу? Учні 11 класу будуть здавати в школі ДПА з інших предметів?

 115. Я випускник 11 класу, вступати до Укр. ВНЗ не буду, ЗНО мені не потрібне, яку оцінку з ДПА по Укр-мові мені виставлять у атестат?

 116. Добрий день! Чого в цьому році нема вибору на 3 предмет. Наприклад, “Іноземна мова та географія”

 117. Чи звільнятимуться діти від ДПА за станом здоровя ? Якщо звільнений від ЗНО за станом здоровя, то як бути із ДПА з української та атестатом?

 118. Добрий день. ВНЗ виставлять рівні до 16 грудня, а реєстрація на пробне ЗНО триває до 15 грудня. Я не знаю на який рівень мені реєструватись на пробне з української мови та літератури. Що порадите? Дякую

 119. Якщо абітурієнт (інвалід І-ІІ групи) відноситься до осіб, які мають захворювання, що зазначені у переліку, затвердженому спільним наказом МОН та МОЗ від 25 лютого 2008 року № 124/95, які документи він повинен представити, аби здавати екзамени у ВНЗ?

 120. какие предметы для международных отношений можно сдать вместо истории всемирной?

 121. Здравствуйте. Чи потрібно буде при подачі заявок ставити нумерацію важливості ВНЗ?

 122. Яку роль зараз відіграє середній бал атестата? чи важливий він, при вступі на контракт?

 123. Я випускниця 12-го класу вечірньої школи, вагітна, пологи в квітні.Чи зможу я отримати атестат, якщо пологи припадуть на період здачі ЗНО? Дякую

 124. Доброго дня. А чи можете ви мене пробачити и взяти в УЦОЯО хоч би вашим заступником? Обiцяю, дурниць бiльше не робити.

 125. Здравствуйте. Нужно ли будет при подаче заявок ставить нумерацию важности ВУЗов?

 126. Какую роль сейчас играет средний бал аттестата ? важен ли он, при поступлении на контракт ?

 127. Доброго дня. Якщо абітурієнт має складати математику поглибленого рівня або базового, в залежності від Правил прийому на 2015 р., то чи не використає вступник додаткові 80 хв на виконання тесту базового рівня і матиме більше шансів отримати вищий бал, не виконуючи завдань поглибленого рівня?

 128. Здравствуйте. Если я буду сдавать ЗНО по украинскому углублённого уровня, смогу ли я подать документы и поступить на факультеты, где нужен базовый уровень?

 129. Як вже взимку можна визначити ВНЗ, в які я буду вступати, якщо я ще не знаю, як я складу ЗНО? Якщо я вкажу сильні ВНЗ, а складу на малу кількість балів, то не пройду. А якщо вкажу слабші ВНЗ, а складу ЗНО на високі бали, то буде теж шкода.

 130. Доброго дня. Скажіть, будь ласка, чому МОН та УЦОЯ оприлюднюють та виключають предмети зі списків предметів ЗНО за приблизно 8 місяців до проведення тестування, коли Колегія Міносвіти ухвалила рішення у 2013 році, відповідно до якого затвердження та оприлюднення програм зовнішнього оцінювання має здійснюватися за півтора роки до проведення тестування? Чому ви виключаете предмети за якими діти почали готуватися ще напочатку літа за 8 місяців. Чому не повідомляєте про це вчасно? Чи УЦОЯО разом з МОН проводять черговий експеримент над учнями? Тоді можна було повідомити про це за 3 місяці до проведення тестування.

 131. Я випускниця минулого року,та не вступила в вуз .Мене цікавить ,якщо оцінка з ДПА виставляється за результатами зно,а в мене вже є оцінки. Як бути?

 132. 1. Чому більшість ВНЗ ще не виклали правила прийому на 2015 рік, адже було сказано зробити це до 1 грудня?
  2. Яким чином буде визначатися порогів бал?
  3. Чому так ЗНО буде проводитися так рано?

 133. Здравствуйте, я нахожусь сейчас в окуппированном Донецке, учусь в 11 классе и мне бы очень хотелось поступить в Украине. Для этого мне надо сдать ЗНО и получить украинский диплом. Скажите пожалуйста, что мне делать?

 134. Доброго дня. Я випускниця минулого року, знаходжусь на окупованій території(Донецька область), пошта в нас не працює. Як я можу зареєструватись на ЗНО, якщо не маю можливості відправити та отримати документи, необхідні для реєстрації та проходження ЗНО?

 135. Про нововведення , чи багато їх буде саме у тестах із зно і в загальному?
  Коли абітурієнту потрібно розставляти пріорітети і чи вважаєте ви розставлення цих пріорітетів доречним ?

 136. Під час реєстрації на ЗНО буде використовуваться свідоцтво про народження, але є довідка про зміну імені участника. Як правильно зареєструватися: вказати змінене ім’я з довідки та номер свідоцтва, або вказати змінене ім’я та номер довідки про зміну імені у відповідному полі???

 137. Доброго дня,підкажіть,а якщо мені потрібно здавати два рівня тесту з математики(базовий та поглибленний),то що робити в цьому разі? Дякую

 138. Подскажите,пожалуйста,а если мне понадобится сдавать два уровня математики(базовый и углубленный),то как быть?

 139. Доброго дня. Як і за якими збірникаии проходитиме ДПА для 4 класів з украінською мовою навчання. Дякую.

  1. Ми не проводимо ДПА для 4 класу. Але знаю, що у 2015 році завдання для ДПА будуть визначати в кожній школі самостійно. МОН збірники не видаватиме.

 140. Доброго дня,я хочу уточнити.
  Чи так це,якщо не відповісти на 5 порогових запитань але відповісти на всі інші,то все одно робота не оцінюється і пишеться “не склав”?

  1. Доброго дня. Поріг “склав” чи “не склав” визначатимуть експерти після розкриття тестів. Але не на основі не кількості виконаних завдань, а на за результатом експертної оцінки тесту. Яким буде цей “пороговий бал” стане відомо лише наприкінці того дня, коли складатиметься тест.

 141. чи обов’язково здавати мені зно,якщо я піду навчатися в професійний ліцей на кравця?

  1. Доброго дня. Із цим питанням Вам необхідно звернутися до приймальної комісії ліцею

  1. ЗНО з української мови та літератури складають всі випускники загальноосвітніх навчальних закладів 2015 року. Із решти предметів – лише ті, хто вирішив стати студентом вищих навчальних закладів

   1. Вибачте, але Ви самі собі суперечите, у наказі МОН від 01.10.2014 № 1120 у пунктах 2.3, 2.4 не йде мова про обов’язкову здачу ЗНО з української мови, якщо випускник цього року не бажає вступати до ВНЗ України. Дайте чітку відповідь, будь ласка.

 142. Скажіть, будь ласка, чи можливо буде продивитися вебінар у запису, бо в робочий час не буде змоги?

 143. Доброго дня.
  1. Прочитавши умови вступу на 2015 рік та правила прийому деяких ВНЗ ( до речі, на своїх сайтах їх виклали в основному університети обласних рівнів. Київські ВНЗи це, мабуть, не стосується), хочеться запитати – а чи не багато експериментів придумано на голову випускників важкого 2015 року? Зовсім не віриться, що встановлення різних для кожного університету вагових коефіцієнтів та пріоритетність заяв допоможе у боротьбі з корупцією. Це буде справжня плутанина.
  2. Питання про пріоритетність заяви. Наприклад, абітурієнт рекомендований до зарахування по заяві №7 у ВУЗ №3. У ВУЗі №1 є його заяви №1, №2, №3, але по балах на державні місця він не рекомендований. То чи має право абітурієнт вступити на комерційній основі ( за кошти фізичних осіб) у ВУЗ №1?
  Дякую.

  1. Доброго дня.
   1. Відповідно до чинного Закону України “Про освіту” ВНЗ самостійно організовують приймальну кампанію. Тому кожен із них має повноваження самостійно встановлювати вагові коефіцієнти.
   2. Стосовно пріритетності зарахування, то раджу із цим питанням звертатися до приймальної комісії університету

 144. В одному із джерел я бачила,що поглиблений тест з математики відповідає програмі профільного математичного класу за 10-11 класи. Але в програмі зно з математики є не всі теми, що вивчає профільний клас. Я навчаюся в класі стандарту
  Підкажіть будь ласка, по чому готуватися до поглибленого тесту з математики? По програмі зно чи по програмі профільного мат-класу?

  1. Тест поглибленого рівня з математики відповідає програмі ЗНО, а не програмі профільного навчання з математики. Тому до цього тесту готуйтеся за програмою ЗНО.

  1. Змінені. Випускники минулих років проходять зовнішнє оцінювання, як і всі інші абітурієнти

 145. Доброго дня.
  Я навчаюся в 11 класі, та в мене виник ряд питань щодо ЗНО 2015
  1. Як будуть рахуватися бали за ЗНО з української мови та літератури поглибленого та базового рівнів? Чи будуть вони чимось відрізнятися в балах, тобто за базовий максимум 160, а за поглиблений 200 , чи вони будуть оцінюватись однаково? Якщо мені для ВНЗ потрібен базовий рівень, а я напишу поглиблений, буде це враховуватись по балам? Чи потрібен лише базовий рівень, а поглиблений не приймається? Також, якщо я навчаюся в філологічному класі ( ухил на українську мову та літературу), який рівень тесту мені треба здавати, бо оцінка йде як ДПА?
  2. Яким чином бали за ЗНО будуть перераховуються, як бали за ДПА? Українська література до ДПА не входить?
  3. Якщо складати іспит поглибленого рівня,то спочатку треба здати бланк базового рівня через 130 хвилин, а потім виконувати другий бланк, або всі 210 хвилин можна працювати з обома бланками?
  4. Яким чином можна встановлювати пріоритети ВНЗ: у задовільному, або 3 факультети першого ВНЗ, потім три другого? Максимум можливо 3 факультети в ВНЗ, або можна наприклад усього 3 ВНЗ, та по 5 факультетів? Також, якщо я потраплю на факультет, перший в пріоритетності, але на контрактну основу, всі інші анулюються чи ні?
  5. Призерам Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України додаються додаткові бали. Враховується лише III етап? Та предмет повинен бути обов’язково здаватися на ЗНО, або враховується будь-який?
  6. Питання по творам з української мови будуть лише за тими, що написані в програмі? Також подібне питання щодо дат та визначень по історії України.
  Дякую.

  1. 1. Рейтингова оцінка буде визначатися за тест кожного рівня окремо за шкалою від 100 до 200 балів. Раджу Вам виконувати тест лише того рівня, який від Вас вимагає ВНЗ.
   2. Завдання для ДПА будуть лише з української мови. Вони в тестовому зошиті будуть виділені окремо. Виконання цих завдань буде оцінюватися за шкалою від 1 до 12 балів.
   3. Тести базового і поглибленого рівнів абітурієнти будуть виконувати в різних аудиторіях. Необхідно буде здати бланк відповіді за один рівень тесту і потім продовжувати працювати над іншим.
   4-5. Із цими питаннями раджу звернутися до приймальної еомісії університету.
   6. Тема власного висловлювання буде визначена в межах програми ЗНО.

   1. Доброго дня! Якщо не буде потреби здавати бланк базового рівня, тоді виходить наступне. Уявімо, що поглиблений рівень абітурієнту не потрібен для вступу. Але він його обирає. Під час тестування не потрібно здавати бланк базового рівня через певну кількість хвилин. Тому винахідливий абітурієнт має більше часу на виконання базового рівня за рахунок того, що до виконання завдань поглибленого навіть не приступає. Можливо, все-таки потібно здавати бланки базового рівня через встановлену кількість хвилин?

  1. Відповідь на це питання шукайте в Правилах Прийому до конкретного університету. Кожен ВНЗ самостійно визначає цю методику

 146. Як повинні проходити ЗНО ,як ДПА з укр.мови та літератури учні ВСШ при виправних колоніях де відсутній інтернит.

  1. Для проходження ЗНО Інтернет не потрібний. Зошити із тестовими завданнями будуть доставлені до аудиторій

 147. Чи буде введено ЗНО для випускників коледжів і технікумів, тому що випускники втікають після 9 класу із школи боячись ЗНО і вступають до коледжів за хабарі а потім без ЗНО ідуть зразу на другий курс у вузі?

  1. У 2015 році випускники коледжів і технікумів будуть складати ДПА, так як це було в попередні роки. Що стосується наступних років, то ситуація зміниться.

 148. скажіть будь ласка коли буде проходити зно(календарні дати) з: української мови,математики та фізики?
  і ще у мене до вас велике прохання,будь ласка, не ставте ці зно в суботу,бо це перешкодить мені у виконанні релігійних зобов’язань

  1. Календар зовнішнього оцінювання розміщений на порталі УЦОЯО. У суботу ЗНО проводитися не буде

 149. У багатьох виникли проблеми з тим , що з вересня місяця хтось вже почав підготовку з обраних ним предметів, але в грудні виявилось, що третій предмет виставляє ВНЗ… і зараз потрібно міняти предмет і знов починати підготовку, але вже втрачено 3,5 місяці…..дуже шкода, це стосується й фінансів також.
  Гадаю, что підготовка буде не дуже якісною.

 150. Доброго дня. Чи можна виставити пріоритети у такому вигляді, на приклад: . 1 ВНЗ – 1,4,5.
  2 ВНЗ- 2,3,6.
  або треба тільки так:
  1 ВНЗ- 1,2,3.
  2 ВНЗ- 3,4,5.
  Питання друге: В ЗНО з історії Україні будуть питання й дати ті, які є у програмі для підготовки?

  1. 1. Пріритети Ви можете визначати так, як вважаєте за потрібне.
   2. Завдання у тестах із усіх предметів укладаються лише на основі програм ЗНО

 151. Доброго дня! Цікавить процедура проходження поглибленого рівня ЗНО з математики. На виконання завдань базового рівня передбачено 130 хвилин, поглибленого – 210. Це означає, що абітурієнт повинен буде здати через 130 хвилин бланк А і продовжувати роботу з бланком Б? Чи, навпаки, можна буде працювати з обома бланками усі 210 хвилин, обираючи порядок виконання завдань на власний розсуд? Дякую.

 152. Згідно з п. 7.2 Порядку реєстрації для участі в зонішньому незалежному оцінюванні 2015 року (наказ №127) зазначено, що учасник міжнародної програми з обміну, який не може пройти ЗНО у встановлені строки, має, зокрема, надати довідку, що підтверджує факт навчання за кордоном. Чи є встановлена форма довідки і ким вона має бути видана – організацією, яка відправила учня за кордон, чи школою, де він навчається в цьому році? І, по друге, Порядком чітко не встановлено – такий випусник реєструється на ЗНО самостійно чи все ж школа подає на нього документи разом з іншими випускниками?

  1. 1. Довідку видає школа, де абітурієнт навчається.
   2. Випускник реєструється відповідно до Порядку реєстрації, якеий розміщений на порталі УЦОЯО.

 153. Скажите пожалуйста, какие болезни включають себя,для не прохождение ЗНО?
  Скажите пожалуйста, я выпускница 2015 года,нужно ли мне сдавать ДПА?

  1. 1.Перелік хвороб визначений окремим нормативним документом. Його можна знайти на нашому порталі, або у будь-якій лікувальній установі.
   2. Якщо Ви випускниця 2015 року, то Вам необхідно скласти ДПА у формі ЗНО з української мови та літератури. Із решти предметів можете не складати, якщо не збираєтеся вступати до ВНЗ.

 154. Яким чином потрібно подавати список пріоритетності вузів? Наприклад, на першому місці для мене є КНУ(а я розглядаю варіанти лише державного замовлення) і по балам мене зараховують туди, але не 100% на держ. основу. Тобто всі інші варіанти одразу анулюються, навіть якщо я не потрапляю у число бюджетників?

  1. Визначення пріоритетності стосується лише тих випадків, коли Ви збираєтеся вступати на місця державного замовлення. Пріоритети визначаєте в порядку, який Ви визначаєте самостійно

 155. У меня есть дочь ,ей 16.5 лет она учится в 10 классе. Девочка инвалид детства , глухота 4 степени. В 2016 году ей будет 18 лет. Сможет она поступить в университет или академию не проходя ЗНО.

  1. Якщо лікувальна устнова, де є на обліку Ваша донька, визначить, що вона не може складати ЗНО, і засвідчить це спеціальною довідкою, то Ваша дитина, для того, щоб взяти участь в конкурсі, буде складати вступні випробування в університеті.

 156. Як можна реєструватись на ЗНО, якщо станом на 9 грудня ВУЗи не виставили на своїх сайтах Правила прийому на 2015 рік? Чи може бути якісною підготовка до ЗНО, якщо тільки у січні буде відомим перелік предметів у сертифікаті ЗНО-2015?

 157. 1. Чи будуть мати можливість скласти ЗНО та приймати участь у конкурсі на бюджетні місця абітурієнти Донбасу?

  2. ЗНО базового та поглибленого рівнів буде проводитись одночасно ? Та чи повинні проходити тестування базового рівня випускники попередніх років , які вже складали ДПА ?

 158. Чи потрібно складати тест базового рівня з української мови та літератури випускникам попередніх років , які планують вступати у цьому році? Або вони повинні скласти тест лише поглибленого рівня?

 159. Коли на сайтах ВНЗ буде інформація щодо рівня (базовий чи поглиблений) який потрібно скласти для вступу?

 160. Доброго дня! Сьогодні 8.12, я намагалася зареєструватися на пробне ЗНО на lvtest.org.ua (я з Львівської обл.). але не можу зайти на сторінку цього сайту. Вона просто не завантажується. Підкажіть, як зареєструватися на пробне??????

 161. Доброго дня.
  Мені 27,маю вищу фармацевтичну освіту(ХНФУ),планую поступати в Богомольця на факультет стоматології.По яким предметам здавати ЗНО.
  І взагалі які документи мені потрібні.Направти на вірний шлях.

 162. Щодо зно з історії україни: у тест з історії будуть включені лише ті дати, які є у програмі зно-2015 чи ні?

 163. У нашому навчальному закладі (Державний навчальний заклад “Михайлівське вище професійне училище) відповідно до навчальних планів ДПА повинна бути з 16 лютого. Як цей термін узгодити з ЗНО?

 164. У мене своєрідне запитання…
  Якщо під час написання роботи, мені стане погано?
  Наприклад, почнеться нестерпний біль у животі(просижу в туалеті весь час), втрачу свідомість, почне нудити?

  Такі ситуації предбачені?

 165. Згідно наказу №1120 від 01.10.2014р. “Про деякі питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання” п.2.4: ” Результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (базовий рівень – українська мова) зараховуються як результати державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти для всіх випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2015 року”.

  А згідно “Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти”, затвердженого наказом МОН №94 від 18.02.2008 п.8.1. “Учні (вихованці) загальноосвітніх санаторних шкіл(шкіл-інтернатів) для хворих дітей у період їх перебування в цих закладах, спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів) для глухих дітей, зі зниженим слухом, сліпих, зі зниженим зором, з порушеннями опорно-рухового апарату, тяжкими порушеннями мовлення, затримкою психічного розвитку, розумово відсталих дітей звільняються від атестації”.

  То чи повинні випускники шкіл-інтернатів (а також навчально-реабілітаційних центрів) для хворих дітей здавати ЗНО, якщо вони не вступатимуть у ВНЗ?

 166. Коли потрібно подавати список пріоритетності вузів? До зно чи після? Якщо відомо, то назвіть конкретні дати. Дякую.

 167. Будь ласка, розкажіть про перевід тестових балів з української мови в ДПА .
  І як бути, якщо учень звільнений від ДПА за станом здоров”я? Йому також треба буде писати ЗНО ?

 168. Якщо зареєструватися на профільний рівень з української мови та літератури, а виконати лише базовий або навпаки, то яким чином нараховуватимуться бали?

 169. Яким чином буде обраховуватись бал з української мови, який піде в атестат? Це буде вже звичне перерахування з 200-бальної шкали в 12-бальну чи буде існувати нова система? Яким чином будуть розділені ці бали?

 170. 1. Учень не планує вступати у ВНЗ і не хоче проходити ЗНО. Чи зможе він пройти ДПА з української мови у школі в травні?
  2. Як і коли проходять ДПА учні, які не змогли взяти участь у ЗНО 24 квітня, наприклад, через хворобу?
  3. Коли і де проходять ДПА випускники, які навчаються за кордоном за програмою обміну і не будуть в Україні 24 квітня?
  4. Чи варто випускникам 2015 року, які виявляють початковий рівень знань з української мови та будуть вступати в училища, здавати ЗНО? З великою ймовірністю вони не пройдуть поріг “склав”, чи будуть складати іспит у школі повторно?
  5. Чи будуть у тесті з української мови та літератури завдання з української літератури, які за програмою вивчають у травні, зокрема “Постмодернізм”?
  6. Чи пріоритетність заяв при вступі до ВНЗ стосується лише навчання за державним замовленням?

 171. Онлайн-вебинар вопрос
  1) Какой алгоритм пересчета количества баллов по укр. языку и литературе, а также по математике по базовому и углублённому уровню в 200 бальную ?
  2) Как ВУЗ, указавший в правилах приёма базовый уровень сертификата, будет сопоставлять сертификаты базового и углублённого уровней?

 172. Чи правда, що учні філологічних класів складатимуть ЗНО поглибленого рівня? Якщо так, то як тоді вираховуватимуться бали? Чи буде оцінка окремо за базовий рівень і поглиблений? Адже для університету мені потрібен базовий рівень, і я не хочу таким чином програвати в балах.

 173. Чому у випускників “украли” місяць навчання? Поясніть, будь ласка, як виконати і без того непросту програму з української мови та літератури? Це не реформи у освіті, а експерименти над учителями, учнями, батьками. А поглибленні завдання з української мови – це що рівень знань? Якщо раніше на філологічні спеціальності вступали далеко не найсильніші учні, тотепер і поготів когось там чекати. Я – за ЗНО, але без “закулісних експериментів”. За чесне, прозоре, відкрите, доступне для здібних дітей.

 174. Как зарегистрироваться на ЗНО 2015 абитуриентам из Донбасса?( Условия)

 175. Я учень 11 класу, в недалекому майбутньому абітурієнт. На даний час досі немає списку переліку предметів за спеціальностями для ЗНО 2015. УЦОЯО зазначав, що дані списки повинні формувати самі вищі навчальні заклади, але даних списків я досі не бачив. Скажіть мені, будь ласка, із яких предметів мені потрібно скласти іспити, щоб отримати можливість поступити на кафедру політології в будь-якому університеті? Минулого року потрібно було скласти ЗНО із української мови та літератури, історії України (профільний предмет) та всесвітньої історії або іноземної мови за вибором. Цього року всесвітня історія знята із переліку, та що ж у мене немає вибору? Доведеться складати іспит із іноземної мови?

 176. як нараховуються бали ЗНО? відлік від 100 до 200 чи від 0 до 200? поясніть детальніше,будь ласка

 177. Скажите пожалуйста,когда институты будут знать какие ЗНО надо сдавать(имеется в виду профильные или базовые)?

 178. як будуть вираховуватися бали учасників зно на ті спеціальності, де потрібен тільки базовий рівень, якщо випускник здав поглиблений рівень з відповідного предмету?

 179. Якщо на момент реєстрації дитина знаходиться поза межами України, можливо таким дітям провести реєстрацію на ЗНО? Взагалі, можливо отримати документи на ЗНО на території іншої країни? Як буде організовано ЗНО у Донецькій області? Чи буде воно проведено взагалі на території Донецької та Луганської областей?

 180. Що робити дітям, які знаходяться у зоні проведення АТО, саме у тих її частинах, де неможливо відправити, а потім отримати документи для реєстрації? Відправити ще можливо, а ось отримати відповідь із сертифікатом проблематично, бо не знаєш, чи будеш ти знаходитись і надалі у своєму місті, як нам бути у такій ситуації?

 181. Доброго дня. Я зараз навчаюся у коледжі на базі 9 класів. Але хочу скласти ЗНО. Що мені для цього потрібно і як я це можу зробити?

 182. Дайте відповідь, будь ласка, якщо дитина складатиме тест з математики поглибленого рівня, а в інший вуз вимагатиметься сертифікат математики базового рівня, чи матиме вона можливість вступати до цього вузу? Як нараховуватимуться бали?”Дякую

 183. як буде встановлюватися порог “склав/не склав” ? Скільки балів потрібно аби скласти?

 184. Навіщо з університетів, у яких були предмети на вибір, прибрали таку можливість?

 185. Цього року в тестах з української мови та математики з’явилися питання,які не перевіряє комп’ютер, а спеціальна комісія. Чи вплине це на об’єктивність балу?

 186. Чи встигнуть вчителі відчитати програму з української літератури до кінця квітня,коли буде ЗНО з української мови та літератури?

 187. Пане Лікарчук, скажіть, будь ласка, чи буде передбачена можливість здачі ЗНО з української мови та літератури випусниками, які перебувають в США за міжнародною програмою обміну Flex та повернуться в Україну не раніше 15 травня 2015 року?

 188. Як перейти на дистанційну форму навчання на
  українській території із зони АТО?
  Звертається до Вас учитель із міста Шахтарська,
  мати двох випускників. Чи можете порадити, як
  краще зробити, щоб отримати документи про освіту державного зразка? Чи розроблено механізм щодо впровадження Листа МОН №1/9-535 від 14.10.14 року
  Щодо організації навчання у загальноосвітніх
  навчальних закладах осіб, що проживають на
  тимчасово окупованій території в Автономній
  Республіці Крим, місті Севастополі та у місцях
  проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях ?
  На маючи зарплати з липня ( крім разової соц.
  допомоги), можливості виїхати, маю бажання
  зареєструвати моїх синів на дистанційну форму
  навчання ( хоча у нашій школі викладають за
  Міністерськими програмами, крім історії України).
  Найближчий населений пункт, підконтрольний
  Україні, – Волноваха. Яким чином можна вирішити
  цю проблему? Чи можна надати електронною
  поштою документи? Ці питання виникають не тільки у мене, а й у значної частини батьків цьогорічних випускників.
  З цим питанням звернулася до трьох найближчих
  відділів освіти, “а в ответ – тишина”…
  Сподіваюсь на відповідь від Вас.
  Ще одне питання: чи можна надати для реєсраціі на ЗНО тільки електронні варіанти документів, оскільки пошта не працює, а виіздити небезпечно та нема за що…
  Наперед дякую…

 189. Доброго дня! Мене турбує питання на рахунок ЗНО з української мови, а саме по рівнях: базовий та поглиблений. Я планую вступати в Інститут іноземної філології(німецька мова), можете ви мені пояснити який рівень мені обрати при реєстрації на ЗНО з української мови : базовий чи поглиблений? Поясніть будь-ласка!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *