До Міжнародного дня інвалідів в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини відбувся Благодійний фестиваль творчості «Рівні між собою ми, будем разом Я і ТИ», ініціатором проведення якого став науково-практичний Центр соціальної та освітньої інтеграції студентів з особливими потребами «Без бар’єрів». Співорганізатором благодійної акції виступила Школа передового досвіду «Школа соціальних знань» Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради.

 У фестивалі взяли участь діти з обмеженими можливостями із Центру ранньої реабілітації «Пролісок» та студенти-інваліди, які навчаються в університеті. Цього дня натхненно звучали вірші та пісні про Україну, кохання, щасливе дитинство. Хвилюючим було виконання пісень і танців дітьми із Центру ранньої реабілітації «Пролісок». Глядачі стоячи аплодували артистам, які своїми виступами мужньо доводили право зайняти гідне місце у суспільстві.

Наприкінці фестивалю всі його учасники були нагороджені сертифікатами та подарунками від профспілкової організації університету.

Центр соціальної та освітньої інтеграції осіб з особливими потребами започаткований у вересні 2014 року за ініціативи ректора УДПУ, професора Наталії Побірченко. У зв’язку із збільшенням кількості студентів з обмеженими можливостями виникла необхідність реалізації сучасних підходів до організації їх соціально-педагогічної підтримки, професійного здійснення соціально-педагогічної роботи з ними, а також інтеграції студентів з особливими потребами у навчально-виховний соціум.

Для реалізації поставлених завдань скоординовано діяльність відповідних секторів: науково-дослідного; міжнародної діяльності; зв’язків з громадськістю; навчально-виховного; соціально-побутового; психокорекційної діяльності; медико-реабілітаційного; культурного дозвілля; волонтерської діяльності.

Цьогоріч проект створення Центру виборов І місце у ІІ Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт із соціальної педагогіки та здобув перемогу у регіональному етапі Всеукраїнського конкурсу бізнес-планів підприємницької діяльності за бізнес-план “Центр соціальної та освітньої інтеграції студентів з особливими потребами” у номінації “Соціальний проект” (колектив авторів: декан факультету, кандидат педагогічних наук, доцент Оксана Кравченко, кандидати педагогічних наук  Майя Перфільєва та Оксана Шевчук).

Центр “Без бар’єрів” плідно співпрацює із Управлінням праці та соціального захисту населення Уманської міської ради, благодійною організацією  “Благодійний фонд “Сучасне село та місто”, Центром соціально-педагогічної реабілітації, міським відділом освіти, спеціалістами психологічних служб загальноосвітніх навчальних закладів.

На засіданнях Центру розглядаються питання соціальної та освітньої інтеграції осіб з особливими потребами в м. Умань, надання соціальних послуг, правового захисту, доступу до інформаційних ресурсів в умовах вишу. Представники студентської молоді з особливими потребами активно залучаються до волонтерської діяльності, до проведення концертів, майстер-класів. Під час одного з таких заходів кожен із присутніх виготовив невеликий сувенір із ниток – червоне серце як символ добра, відкритості та милосердя.

 УДПУ імені Павла Тичини

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *