На Дніпропетровщині стартував проект військово-патріотичного виховання «Захист Вітчизни».

Першою точкою комплексних тренувань стала Підгородненська школа № 2. Пройти практичний курс занять «Захист Вітчизни» зібралися близько сотні старшокласників із чотирьох місцевих шкіл. Загалом у проекті візьмуть участь 25 навчальних закладів різних районів області. За підсумками навчань буде створено спеціальний план-розклад, що передбачатиме посилення військово-патріотичного виховання у школах.
Протягом дня в Підгородному старшокласники збирали та розбирали автомати Калашникова і пістолети Макарова, вивчали механізми дії мін і гранат. Школярі також практикувалися в наданні першої медичної допомоги та демонстрували обізнаність у предметах військової амуніції.

Більшість практичних матеріалів, зокрема, зброю та військове спорядження передали командири батальйонів «Придніпров’я» та «Дніпро-1». Про основні правила безпеки під час тренувань школярам розповідали їхні вчителі. До тренувань у Підгородному долучилися викладачі профільного предмету.

Загалом навчально-виховний проект «Захист Вітчизни» передбачає участь як хлопців, так і дівчат. Комплексне навчання складається з чотирьох уроків по 45 хвилин. За програмою заходу учні вивчають одразу кілька предметів. Серед них історія України, географія, захист Вітчизни та медико-санітарна підготовка.

Практичні заняття проходитимуть у різних школах щочетверга протягом 2014-2015 року. Через тиждень естафета перейде до школярів Кіровського району. Загалом до ініціативи приєдналися 25 навчальних закладів області. За підсумками проекту буде створено спеціальний план-розклад, що передбачатиме посилення військово-патріотичного виховання у школах Дніпропетровщини.

За інформацією департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу