8 грудня 2014 року ЮНІСЕФ заявляє, що в 2014 році велика кількість дітей у всьому світі постраждали від збройних конфліктів. Діти опинялись в епіцентрі насильства та його наслідків, їх примусово вербували, вони ставали мішенями збройних угрупувань. Проте багатьом конфліктам світова спільнота вже не приділяє належної уваги, зазначає ЮНІСЕФ.

boy“Цей рік спустошив життя мільйонів дітей”, – зазначив виконавчий директор ЮНІСЕФ Ентоні Лейк. “Дітей вбивали під час уроків у школі або під час сну. Дітей робили сиротами, викрадали, вербували, піддавали тортурам і сексуальному насильству, навіть продавали у рабство. Вперше протягом останніх років настільки велика кількість дітей зазнала такої невимовної жорстокості через конфлікти”.

Близько 15 мільйонів дітей постраждали від збройних конфліктів у Центрально-Африканській республіці, Південному Судані, Палестині, Сирії і в Україні, включно з біженцями та внутрішньо переміщеними дітьми. У всьому світі понад 230 мільйонів дітей на цей час живуть на територіях, охоплених збройними конфліктами.

Протягом цього року сотні дітей стали жертвами викрадення під час навчання у школах чи дорогою туди. Десятки тисяч були залучені до озброєних угрупувань. Відбулося чимало нападів на навчальні та медичні установи, школи чимраз частіше використовуються бойовиками з військовою метою.

·         У Центрально-Африканській республіці 2,3 мільйона дітей зазнали впливу збройного конфлікту. Протягом року до 10 000 дітей завербували у групи бойовиків. Більше ніж 430 неповнолітніх було вбито — і це втричі більше, ніж у 2013 році.

·         У секторі Газа 54 000 дітей залишились без даху над головою внаслідок 50-денного конфлікту влітку. Загинуло 538 дітей і щонайменше 3 370 отримали поранення.

·         У Сирії понад 7,3 мільйона дітей постраждали від збройного конфлікту. Серед них — 1,7 мільйона дітей-біженців. ООН підтвердила 35 фактів нападів на школи від початку року до вересня, у результаті чого загинуло 105 дітей і близько 300 було поранено.

·         В Іраку 2,7 мільйона дітей зазнали впливу збройного конфлікту. Існують дані щодо того, що 700 із них було покалічено, вбито або страчено. В обох зазначених країнах діти ставали жертвами, свідками або співучасниками актів жорстокості.

·  У Південному Судані кількість дітей, які страждають від голоду, оцінюється в 235 000. У країні майже 750 000 дітей є внутрішньо переміщеними, 320 000 живуть у статусі біженців. Згідно з перевіреними даними ООН, у 2014 році відбулося щонайменше 600 випадків вбивства дітей і 200 випадків завдання фізичної шкоди. Приблизно 12 000 дітей залучені у бойові дії на сьогодні.

В Україні через конфлікт зареєстровано більше ніж 130 000 внутрішньо переміщених дітей станом на початок грудня. У Донецькій області на територіях, уражених конфліктом, працюють лише 147 з 1 123 середніх загальноосвітніх шкіл. 

Велика кількість надзвичайних ситуацій у 2014 році призвела до того, що багато з них опинялось поза увагою або швидко зникало з поля зору. Цього року з’явились нові небезпечні загрози здоров’ю та добробуту дітей у світі. Найбільш значною із них став спалах епідемії вірусу Ебола у Гвінеї, Ліберії та Сьєрра-Леоне, що залишив тисячі дітей без батьків і 5 мільйонів без доступу до навчання.

humanitarian aidДолаючи проблеми з доступом до територій, де ведуться бойові дії, небезпеку та недостатнє фінансування, організації, які займаються гуманітарною допомогою, у тому числі ЮНІСЕФ, працюють разом, щоб  надати життєво необхідну допомогу і послуги, пов’язані з освітою та психологічною  підтримкою, що дає змогу дітям розвиватись у вкрай несприятливих умовах.

·         У Центральноафриканській республіці проводиться кампанія з повернення 662 000 дітей у школи.

·         До країн Близького Сходу доставили майже 68 мільйонів доз вакцини від поліомієліту, щоб запобігти епідемії поліо в Іраку та Сирії.

·         У Південному Судані понад 70 000 дітей проходять лікування від гострого недоїдання.

·         У країнах, де виникла епідемія вірусу Ебола, триває боротьба з вірусом на рівні місцевих громад. Зокрема, це — підтримка місцевих медичних служб і центрів лікування вірусу Ебола; тренування працівників у сфері охорони здоров’я; проведення інформаційних кампаній; допомога дітям, чиї батьки померли через вірус Ебола.

В Україні ЮНІСЕФ разом з державними службами і неурядовими організаціями продовжує надавати сім’ям, що постраждали від конфлікту, гуманітарну допомогу, зокрема предмети гігієни, питну воду, а також навчальні набори і психосоціальні послуги, проводить інформаційні кампанії щодо небезпеки мін та важливості грудного годування в умовах надзвичайних ситуаціях.

“Сумна іронія полягає в тому, що в 25-ту річницю Конвенції ООН про права дитини ми відзначаємо значне поліпшення стану дітей у світі, тоді як права стількох мільйонів дітей і надалі грубо порушують”, – сказав Ентоні Лейк. “Насильство та травматичний досвід, окрім того, що завдає шкоди конкретній дитині, має навіть більший негативний наслідок — підриває саме суспільство. Світ може і мусить стати кращим місцем для кожної дитини в 2015 році. Кожна дитина, яка зростає у безпеці сильною, здоровою та освіченою, може згодом зробити значний внесок у своє майбутнє та майбутнє сім’ї, громади, нації, а також у наше спільне майбутнє”.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *