13 липня відбулася зустріч заступника міністра освіти і науки, молоді та спорту Бориса Жебровського з начальником управління кримінальної міліції у справах дітей Міністерства внутрішніх справ Олексієм Лазаренко за участі представників департаменту загальної середньої та дошкільної освіти і відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини міністерства.

Предметом обговорення стала співпраця освітян та міліції в умовах реформування кримінальної міліції у справах дітей, що здійснюється на виконання Указу Президента України від 24 травня 2011 року № 597/2011 «Про Концепцію розвитку кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» та розпорядження Кабінету Міністрів від 12 жовтня 2011 р. № 1039-р «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції розвитку кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні».

Обговорювалися особливості та комплексний підхід до удосконалення профілактичної роботи з учнями навчальних закладів за участю працівників кримінальної міліції у справах дітей (КМСД). Зокрема, запропоновано спільно врегулювати такі питання: порядок взаємодії працівників міліції, які здійснюють профілактичну роботу в школах, з адміністраціями закладів; їх компетенцію, час проведення такої роботи; межі втручання в освітній процес; поведінку працівників міліції на території навчального закладу, у тому числі, під час бесіди з дітьми; порядок інформування навчальними закладами підрозділи органів внутрішніх справ про учинення правопорушень на території школи; налагодження співпраці з батьківськими комітетами; створення шкільних рад для розгляду питань, які стосуються недопущення на території школи правопорушень, жорстокого поводження з дітьми, проникнення осіб, які розповсюджують серед дітей наркотики, твори, що містять елементи жорстокості, агресію тощо.

Досягнуто домовленостей про рекомендації місцевим органам управління освітою щодо включення представників КМСД до складу колегій, проведення спільних колегій та про підготовку спільного наказу Міністерства внутрішніх справ та Міністерства освіти і науки, молоді та спорту «Про організацію взаємодії адміністрацій навчальних закладів та підрозділів кримінальної міліції у справах дітей з профілактичної роботи в школах».

Також з метою своєчасного реагування та усунення причин і умов, що сприяють вчиненню правопорушень учнями прийнято рішення про комплексний концептуальний підхід до статистичних даних, які відображають криміногенну ситуацію у навчальних закладах.

Обговорювалося також питання удосконалення форм співпраці між адміністраціями навчальних закладів та міліції, зокрема, щодо впровадження партнерських відносин.

«Наразі необхідна зміна стереотипів сприйняття діяльності міліціонерів у школах. Взаємодія повинна бути спрямована на вирішення проблем у шкільному середовищі, а не на формальний бік інформування про правопорушення. Необхідно спільними зусиллями реагувати на кожний факт», – зауважив Олексій Лазаренко, начальник управління кримінальної міліції у справах дітей Міністерства внутрішніх справ.

«Профілактична робота повинна носити адресний характер, бути більш гнучкою, менш формальною, не обмежуватись проведенням лише профілактичних бесід. Як форми співпраці повинні застосовуватись круглі столи, участь міліції у педагогічних нарадах, колегіях, а також у складанні планів виховної роботи тощо», – зазначив заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Борис Жебровський.

За матеріалами прес-служби МОНмолодьспорту

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу