10 грудня 2014 року в Міністерстві освіти і науки відбулося останнє в 2014 році засідання Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при МОН.

У засіданні взяли участь представники МОН України, юридичний радник Головного рабина м. Києва та України Геннадій Білорицький, заступник Голови Духовного управління мусульман України шейх Рустам Гафурі, заступник начальника управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації Людмила Плахотна. Учасники засідання ознайомилися з досвідом викладання предметів духовно-морального спрямування у Волинській області, викладання цих предметів для дітей з нехристиянських родин (іудеїв, мусульман), заслухали звіт щодо діяльності робочої групи з розроблення проектів підзаконних нормативних актів, передбачених прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про вищу освіту», підбили підсумки діяльності Громадської ради у 2014 році та розглянули план діяльності на 2015 рік.

Під час засідання заступник начальника управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації Людмила Плахотна поділилася досвідом викладання предметів духовно-морального спрямування. Члени ради ухвалили рішення щодо поширення досвіду роботи волинських педагогів через засоби масової інформації, а також у квітні запросили начальників обласних управлінь (департаментів) інших регіонів на виїзне засідання Громадської ради до Волині для ознайомлення з роботою колег.

Учасники засідання також рекомендували духовним центрам (об’єднанням), церквам переглянути підручники, що містять інформацію на теми релігії, та звернутися до Міністерства освіти і науки у разі некоректного її викладання. У свою чергу, за рішенням Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при МОН, Міністерство може надавати на рецензування представникам духовних центрів матеріали, що містять інформацію духовно-морального спрямування.

Було обговорено напрацювання робочої групи з розроблення проектів підзаконних нормативних актів, передбачених прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про вищу освіту», щодо питань визнання дипломів вищих духовних навчальних закладів. Громадська рада схвалила розроблений проект підзаконного акту в цілому та прийняла рішення доопрацювати його положення, врахувавши пропозиції членів ради. Зокрема, робоча група збереться наприкінці грудня для остаточного затвердження проекту нормативного акту щодо визнання дипломів вищих духовних навчальних закладів.

Громадська рада з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при МОН визнала свою роботу за 2014 рік задовільною та прийняла рішення розмістити звітність на офіційному веб-сайті Міністерства. Також учасники затвердили план на наступний рік із можливістю внесення письмових пропозицій щодо його змісту.

Наступне засідання Громадської ради відбудеться в лютому 2015 року та буде присвячено обговоренню питань викладання курсів духовно-морального спрямування, присудження наукових ступенів з наукових спеціальностей, що входять до галузі науки «Богослов’я», а також порядку присвоєння вчених звань працівникам вищих духовних навчальних закладів.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *