9 грудня студенти соціально-психологічного факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка взяли участь у соціальному проекті «Марафон написання листів»,  під час якого  в різних куточках планети  одночасно пишуть листи на захист осіб, чиї права порушені, і на знак солідарності з ними.

У стінах ЖДУ імені Івана Франка марафон відбувся за підтримки ЖОМГО «Жінка» і деканату соціально-психологічного факультету університету. Протягом двох годин в університетській аудиторії студенти не лише детальніше знайомилися з цьогорічними героями та їхніми історіями, а й обирали тих, кого хотіли б підтримати в першу чергу, щоб написати їм.

Варто зауважити, що переважно франківці  писали листи українці Ірині Рябченюк, яку «Беркут» побив під час Майдану в грудні минулого року. Відомо, що її справа досі не розслідувана, а винних не покарано. Також студенти ЖДУ імені Івана Франка писали листи російською мовою генеральному прокурору Російської Федерації з вимогою звільнити активного учасника мирних акцій протесту проти російської окупації Криму та протестів під час Євромайдану – українського кінорежисера Олега Сенцова. Його затримали ще в травні і донині тримають під вартою, катують. Українського кінорежисера змушували зізнатися в організації терористичних актів і погрожували згвалтуванням.

Не оминули увагою франківці й інших учасників цьогорічного марафону: жінок та дівчат в Мкхондо із ПАР,  закатованого за участь у протесті  Даніеля Кінтеро з Венесуели, ув’язненого за правозахисну діяльність  Мохамеда аль-Рокена з ОАЕ, Жителі Бхопалу з Індії, ув’язнену за боротьбу з корупцією в Китаї Лю Пін і засудженого після трьох несправедливих судів Еркіна Мусаєва з Узбекистану.

Нагадаємо, що вже кілька років поспіль у різних країнах  напередодні Міжнародного дня прав людини збираються усі охочі, аби написати листи підтримки та солідарності з тими особами, чиї права були грубо порушені, хто зазнав катувань і смертельних поранень. Ідея марафону народилася у Варшаві в 2001 році. З часом марафон став всесвітньою акцією. Цьогорічний всесвітній марафон був 15-м і всьоме проходив в Україні.

Соціальний проект «Марафон написання листів» – не політичний захід і не акція протесту, але його значення важко переоцінити. Відомо, що в минулі роки багатьох із числа героїв марафону було звільнено та послаблено натиск на них зі сторони каральних і правоохоронних органів.

Прес-центр ЖДУ імені Івана Франка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу