У жовтні тих осіб, котрі за рік найбільше прислужилися людству в різних галузях діяльності, нагороджують однією з найпрестижніших міжнародних премій – Нобелівською. Визнання, повага, гроші – ось що чекає на тих щасливчиків, котрі спромоглися добитися вагомих результатів. А тих, хто не зміг вразити світ, та дуже хотів це зробити, може чекати визнання не дуже приємне. Однак, якщо не сприймати його як поразку, то й корисне.

На противагу Нобелівській є й інша премія. В пере­кладі українською її назва має три варіанти: Шнобелівська, Ігнобелівська чи Антинобелівська премія. В оригіна­лі вона називається Ig Nobel Prize (назва походить від англійського слова ignoble  – не­гідний). Десять «шнобелівок» уже в двадцять перший раз будуть вручені за тиждень до «нобеля». Чи соромно отрима­ти вченому такий приз? Хто знає… Шнобелівську премію позиціонують як заохочен­ня для тих, хто був недооці­неним і не став нобелівським претендентом. Однак ми зна­ємо: як пальму не прикраша­ти, справжньою новорічною ялинкою вона не стане. Є се­ред преміантів такі, досягнен­ня яких спочатку викликають сміх, а потім роздуми. Та біль­шість усе-таки просто кумедні й незрозумілі.

Отже, до жовтня залишилося ще кілька місяців, і ми зможе­мо «посмакувати» новими ла­уреатами. А поки що вибірково згадаємо тих, хто вже встиг відзначитися.   В понеділок на порталі ПедПРЕСА перший рік вручення “шнобеля” – 1991.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу