10 грудня в Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці імені О. Ольжича відбувся незвичайний проект «Жива бібліотека» – «Мої права – моя свобода», організатором якого стали Житомирська обласна бібліотека імені О. Ольжича та  МОГО «Фідем».

«Сьогодні весь світ святкує день прав людини, тому ми вирішили зробити отакий проект, який до цього в Житомирі ще ніхто не проводив», – пояснила Юлія Демусь, випускниця ЖДУ імені Івана Франка, журналіст та один із організаторів зустрічі.

«Книгами» в бібліотеці погодились стати цікаві та активні люди міста Житомира. До заходу приєдналися громадські діячі, волонтери та активісти, з якими житомиряни не мали можливості поспілкуватися особисто.

До участі в проекті залучили десять цікавих осіб:  Світлану Іщук,  Тетяну Докиль, Олександра Таргонського, Юрія Жуковського, Олега Бойка, отця Володимира з Михайлівського собору, вегана Сергія Шимка, хлопця з незламною життєвою позицією Леоніда Балдіна, асистента кафедри психології та керівника соціально-інтерактивного театру «Життя» ЖДУ імені Івана Франка Інну Палько та сімейного фотографа Тамару Рикун.

Також до заходу долучилися всі охочі почитати «живі книги». Вони  повинні були зареєструватися в бібліотекаря та обрати для себе три цікаві «книги». Таким чином у кожної «книги» було по шість читачів. Спочатку цікава особистість п’ять хвилин розповідала про себе, а протягом наступних 15 хвилин спілкування читачі мали можливість поставити свої запитання.

Зауважимо, що серед читачів були й учні-п’ятикласники  Житомирської ЗОШ № 8. Вони прийшли  поспілкуватися з викладачем ЖДУ імені Івана Франка Інною Палько. Школярі з захоплення слухали розповідь пані Інни про театр і вистави, ставили  багато запитань про професію режисера.

У ході живого читання Інна Палько поділилася секретом, що в ЖДУ імені Івана Франка уже давно регулярно проходять схожі зустрічі. Але цього разу пані Інна виступила в новому амплуа: їй випала нагода стати учасником заходу, а не організатором.

«Було неймовірно приємно, коли Ольга Добрякова та Вікторія Безсмертна, наші колишні студентки, а тепер добрі друзі, просили долучитися в ролі «книги». Це такий дебют і подвійна відповідальність, бо сьогодні читачі в нас маленькі і надзвичайно допитливі», – зазначила керівник соціально-інтерактивного театру «Життя» ЖДУ імені Івана Франка Інна Палько.

Проект «Жива бібліотека» викликав надзвичайно багато емоцій у відвідувачів, адже незвичні «книги» готові були відповісти на будь-які запитання.

Прес-центр ЖДУ імені Івана Франка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу