Із 8 по 10 грудня 2014 року Волинський обласний Центр туризму, спорту та екскурсій провів навчально-практичний семінар у Закарпатті для вчителів, керівників туристсько-краєзнавчих гуртків із різних регіонів області. Основна мета семінару – підвищення туристсько-спортивної кваліфікації педагогічних працівників. Крім теоретичної підготовки, основним завданням семінару було здійснення походу з ночівлею в польових умовах.

Фахівці Центру туризму на чолі з керівником Леонідом Толстіхіним спланували досить складний маршрут, що передбачав сходження на гори Великий Верх (1598 м) та Стій (1681 м) Міжгірського району Закарпатської області. Протяжність походу становила близько 23 кілометрів із перепадами висоти понад 1100 м.

У перший день учасники походу розбили наметовий табір на Воловецькому перевалі біля підніжжя гори Великий Верх, щоб на наступний день здійснити сходження, згідно запланованого маршруту. Похід видався не з легких. Що вище піднімалась група, то суворіше випробовувала туристів і погода. Штормовий вітер зі снігом додавав чималих труднощів. Врешті, коли першу вершину було підкорено,  швидко розгорнули прапори біля тригонометричного пункту геодезичної мережі для групового фото і, не затримуючись, вирушили далі. Погода погіршувалась, видимість була досить обмеженою, тому необхідно було чітко виконувати вказівки керівника та дотримуватись правил руху в поході. Далі 4 кілометри гребенем хребта до гори Стій. При хорошій погоді з вершини відкривається чудовий вид на один із найбільших карпатських хребтів – Полонина Боржава. Проте цього разу волинським туристам не пощастило з погодою. На вершині гори Стій стоїть високий бетонний стовп, неподалік є хрест, а на майданчику трохи нижче – круглі бетонні фундаменти колишніх радіолокаційних ракетних систем. Швидке фото на згадку, короткий перепочинок і повертаємо назад.

Уже внизу біля свого табору втомлені, але задоволені від проходження досить складного маршруту, учасники походу мали можливість поділитись своїми враженнями та відчуттями, набутим досвідом. Директор Волинського обласного Центру туризму Леонід Толстіхін зазначив, що саме туризм дає змогу використовувати різноманітні навчально-виховні методи для всебічного розвитку дітей та молоді, зміцнення їхнього здоров’я, формування важливих вмінь і навичок підготовки до самостійного життя, самореалізації, соціальних і національно-патріотичних цінностей,  організації  змістовного дозвілля та відпочинку. А навчити може лише той педагог, який сам добре володіє необхідними вміннями та має відповідні знання.

З огляду на події на сході України, особливо акцентується увага на державному рівні щодо національно-патріотичного та фізичного виховання дітей, формування культурних і соціальних цінностей. Туристсько-краєзнавча робота є одним з основних напрямів позашкільної роботи, що дає змогу оптимально використовувати різні форми та засоби для виховання дітей та молоді. Вивчаючи рідний край, набуваючи вмінь і навичок самообслуговування під час походів і подорожей, відбувається підготовка самодостатнього, національно свідомого, здорового громадянина України.

Отож, мета навчально-практичного семінару з підготовки туристських кадрів була успішно реалізована. А всі необхідні вміння і знання, набуті учасниками під час здійснення походу, стануть основою для роботи з дітьми.

 

Ольга ЯЦЮК, методист, 
зав. інформаційним відділом ЦТСЕ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу