Таке рішення ухвалили 11 грудня 2014 року за круглим столом між представниками Дніпропетровської обласної державної адміністрації, керівництвом Криворізького національного університету та Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського. Про це підписали й відповідний документ. Будівля корпусу, що належить КНУ, знаходиться в Кривому Розі на вул. Островського. Наразі приміщення не використовується. Щоб забезпечити необхідні умови для ведення навчального процесу, необхідно також отримати дозвіл місцевої теплоцентралі. Однак у Донецькому вищому навчальному закладі сподіваються розпочати навчання в новому корпусі вже в лютому 2015 року.

Конфлікт, який стався напередодні у Кривому Розі, був пов’язаний з ніби незаконною передачею одного з корпусів Криворізького національного університету, що знаходиться на вул. Семашка, в користування Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського. «Дуже неприємно, що ситуацією, яка склалася цими вихідними, скористалися наші недруги, представники так званої ДНР. Вони одразу ж звинуватили владу, мовляв, подивіться, як там поставилися до наших колег, у Кривому Розі їх ніхто не чекав, їх уже виганяють на вулицю, а студентів «підіймають на вили». Але ж ми з вами розуміємо, що Донецький університет на якийсь час стає мешканцем цього міста, і нам необхідно зробити усе, щоб вони змогли розпочати навчальний процес, і щоб знайдене рішення влаштовувало всіх», – зазначив радник голови облдержадміністрації Борис Трейгерман.

Можливість мати окреме приміщення для проведення занять для усіх студентів Донецького університету була єдиним проханням ВНЗ-«переселенця». «У нас одне єдине прохання: дайте нам окреме приміщення, щоб ми могли працювати, навчати наших студентів. Сьогодні до нас перевелося вже 1,8 тис. студентів, із них 809 – на очній формі навчання. Зі своїми сім’ями сюди з Донбасу переїхали до 50 студентів. Ще 30 % наших студентів залишилися на окупованих територіях, і ми дуже хочемо, щоб вони змогли виїхати звідти, але бойовики залякують їх, не віддають документи. Наразі ми змогли поновити 15 кафедр із 30 колишніх», – розповіла в.о. ректора Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського Оксана Чернега.

За словами в.о. ректора Криворізького національного університету Миколи Ступніка, непорозуміння з розподіленням приміщень сталося ще в жовтні, одразу після переїзду Донецького університету на Дніпропетровщину. У ході круглого столу ректор порадив не зациклюватись саме на корпусі на вул. Семашка, адже це один із трьох великих корпусів, що виведені на опалювальний період із експлуатації, й увімкнути його неможливо. Проте є інші корпуси, одним із них є приміщення на вул. Островського. Поруч з будівлею на вул. Тєвосяна є й гуртожиток. Можливість його передачі в тимчасову оренду Донецькому університету також цілком реальна.

«Виш, який переїхав до нас із Донецької області, ми вважаємо вже нашим, а отже, нам необхідно розуміти його становище та рухатись у прийнятному для всіх напрямку. Ми маємо розуміти, що остаточне рішення прийматиме Міністерство, але базуватися воно буде на тій концепції, яка зараз ухвалюється», – повідомив директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олександр Демчик.

Гроші на відновлення та утримання обох приміщень представники донецького ВНЗ планують взяти з рахунків навчального закладу. Крім того, матеріальна база університету імені Туган-Барановського передбачає також отримання гранту Євросоюзу в розмірі майже 2 млн євро.

        За інформацією департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу