Днями в Національному університеті “Львівська політехніка” приймали групу німецьких парламентарів на чолі з головою підкомітету з питань зовнішніх культурних і освітніх справ Бундестагу ФРН доктором Пітером Гаувейлером. У складі делегації були депутати – доктор Егон Джуетнер, доктор Дітер Дегм, Мартін Рабан, а також секретар цього підкомітету Гудрун Людвіг та голова культурної групи посольства ФРН в Україні Дірк Лечельт.

Ініціатором  візиту німецьких парламентарів до Львова був  ректор Вюрцбурзького університету (земля Баварія) професор Альфред Форхель, із яким останнім часом у “Львівської політехніки” налагоджена тісна і плідна співпраця.

Німецькі гості перебували у Львові лише впродовж одного дня, проте встигли зустрітися з керівництвом Львівського університету імені Івана Франка, Українського католицького університету. Найтривалішим було їхнє перебування у “Львівській політехніці”.

Ректор Національного університету “Львівська політехніка”, голова Ради ректорів Львівщини професор Юрій Бобало нагадав, що співробітництво з німецькими вищими навчальними закладами розпочалося ще далекого 1970 року, коли було підписано угоду з Вищою технічною школою у Цвікау (тодішня НДР). Далі подібну угоду львів’яни уклали з Університетом  міста Ільмінау.

Нині “Львівська політехніка” має вже 10 угод про співпрацю з університетами Німеччини. Натомість найдинамічніше  розвивається співпраця з університетом міста Вюрцбурга. Власне, нинішню зустріч професор Альфред Форхель ініціював із метою залучення коштів з федерального  бюджету, а також із бюджету землі Баварія для розширення науково-освітнього  співробітництва з українськими ВНЗ.

Проректор із науково-педагогічної роботи і міжнародних зв’язків “Львівської політехніки” професор Юрій Рашкевич нагадав, що у жовтні цього року відбулася Міжнародна наукова конференція у Вюрцбурзі з проблем нанотехнологій. Німецькі науковці — фізики, хіміки, фахівці з матеріалознавства — влітку  знайомилися із розробками львівських політехніків у цій сфері.  Двоє наших науковців проходили стажування у Вюцбурзькому університеті, а ще двоє таке стажування матимуть у січні 2015 року.

 

Прес-служба Національного університету “Львівська політехніка”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу