Презентація видання «Князі Острозькі» відбулася 12 грудня за участі одного з авторів, кандидата історичних наук, доцента Києво-Могилянської академії Ігоря Тесленка, головного редактора видавництва «Балтія-Друк» Віргініюса Строля і ректора Національного університету «Острозька академія», професора Ігоря Пасічника.

vydannya_1Нагадаємо, що цьогоріч українці спільно з литовцями та білорусами святкували 500-річчя битви під Оршею, в якій об’єднане військо Великого князівства Литовського та Королівства Польського на чолі з князем Костянтином Острозьким перемогло армію Московського царства. Проте видання книги «Князі Острозькі» приурочене не тільки цій події, а й пов’язане з іншими представниками роду, які обіймали високі адміністративні й військові посади. Зокрема, вони відомі своєю меценатською діяльністю, адже з ініціативи князя Василя-Костянтина Острозького був створений перший вищий навчальний заклад у Східній Європі — Острозька академія, і вперше видана Біблія церковно-слов’янською мовою.

«Родовід князів Острозьких дивуватиме не тільки нинішнє, а й прийдешні покоління, тому що з їхньої діяльності та біографій випливатимуть чимраз нові ключові сторінки. Завдяки коректурі книга легко читається, а вдалі ілюстрації по-особливому підсилюють текст», — зауважив Ігор Пасічник.

За словами Віргініюса Строля, мета цього видання — розказати світові про Україну, адже Україну впізнають тільки за козацтвом і Шевченком, а вона багата й цікавими особистостями.

«Ілюстрації у виданні здебільшого унікальні, які ніколи раніше в Україні не публікувались. Це ілюстрації з приватних колекцій, із закордонних архівів. Це фотографії місць пам’яті князів Острозьких і в межах України, і поза межами нашої держави. Під час роботи з’являлись такі біографічні відомості, пов’язані з князями Острозькими, про які ще й досі немає спеціальних наукових статей», — зазначив Ігор Тесленко.

До видання було залучено історичні документи й архівні матеріали, зібрані в 26-ти музеях України, Польщі, Литви й Білорусі. Історичні дослідження ілюструють майже 800 фотографій. Цю роботу планують продовжити, а також видати ще низку книг, пов’язаних із українською історичною елітою.

Тетяна Мазярчук,
студентка спеціальності «Журналістика»
Національного університету «Острозька академія»

Фото Олексія Костюченка

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *