13 грудня 2014 року на Миколаївщині проведено обласний етап V ювілейного Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, що відбувся з метою піднесення престижу української мови та літератури в молодого покоління, заохочення учнів і студентів до вивчення рідної мови, підвищення рівня загальної мовної культури.

Конкурсні випробування пройшли переможці ІІ районного/міського етапу конкурсу: 141 учень 5–11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, 21 студент вищих навчальних закладів І–ІV рівнів акредитації та один учень вищого професійного училища суднобудування Миколаївської області.

Із вітальним словом до учасників конкурсу звернулися заступник директора з науково-педагогічної роботи Миколаївського обласного інституту післядипломної освіти Галина Григорівна Півень, яка зазначила, що цьогорічний конкурс ювілейний – йому виповнюється 5 років. Галина Григорівна наголосила, що, символічно, конкурсні випробування проходять у рамках відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, славного сина українського народу, видатного поета, художника, що додає учасникам творчого натхнення та креативу.

Галина Григорівна, звернувшись до учасників, запевнила, що вірить в юних талантів, у те, що вони виявлятимуть високий рівень мовної грамотності, здатність до критичного мислення, аналізу мовно-літературного й культурно-історичного матеріалу.

Привітав учасників конкурсу Дмитро Дмитрович Кремінь, член Національної спілки письменників України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, голова журі конкурсу, і зазначив, що  ім’я Великого сина землі нашої – Тараса Григоровича Шевченка – належить до славних імен у сузір’ї геніїв світового значення, які увібрали в себе живу душу свого народу і стали часткою його життя. Поетична і мистецька творчість Кобзаря майже двісті років викликає у нащадків почуття гордості, захоплення її красою і силою, народною мудрістю, любов’ю до України. Дмитро Дмитрович побажав юним знавцям рідної мови та творчості Т. Шевченка творчого натхнення, віри у свої сили, упевненості та перемоги.

Ознайомила з процедурою проведення конкурсних змагань і побажала всім учасникам подальших творчих злетів, успіхів у навчанні, перемог у Міжнародному етапі конкурсу Діна Павлівна Діордіца, завідувач лабораторії методики викладання мов і літератур МОІППО. Звернула увагу на те, що обсяг і рівень складності конкурсних завдань забезпечують можливість якнайповнішого розкриття особистості, інтелектуальних можливостей і творчих здібностей учнів і студентів.

Від імені учасників конкурсу виступила Анна Верба, учениця Баштанської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 1 Баштанської районної ради, стипендіат Президента України. Конкурс вкотре довів, що інтелектуальні змагання надихають вчителів, викладачів та їхніх вихованців  на нові творчі звершення.

За інформацією МОІППО

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу